....

Parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie

Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2012
Opublikowano 19 maja 2012, autor: ks. Waldemar Sądecki
Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 40 przyjmą I. Komunię św.
Z radością zawiadamiamy, że wczoraj w Sanktuarium NMP Kębelskiej w Wąwolnicy, Jakub Czarnota został mianowany ceremoniarzem.
W czwartek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza.
Przyszła niedziela, to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, oczekując na tę uroczystość możemy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 uczestniczyć w Nowennie prowadzonej przez wspólnotę Jordan. Nowenna zakończy się czuwaniem w sobotę 26 maja, po Mszy św. o godz. 18.00. Więcej szczegółów na stronie internetowej i na plakacie.
W przyszła niedzielę zbiórka ofiar do puszek na KUL.
We wtorek o godz. 16.30 w domu parafialnym odbywają się spotkania dla seniorów i dzieci. Serdecznie zapraszamy więcej informacji na plakacie.
Wspólnota Jordan zaprasza na kurs „Filip”. Termin – 1 i 2 czerwca, miejsce – dom parafialny. Szczegóły na stronie internetowej.
W tym roku obchodzimy 25 rocznicę wizyty bł. Jana Pawła II w Lublinie. Główne uroczystości odbędą się 9 czerwca br. przed kościołem pw. Świętej Rodziny na Czubach o godz. 18.00. Już dziś zachęcamy, aby zorganizować sobie czas na uczestnictwo w tych uroczystościach. Jest to wyraz naszej wdzięczności Bogu za osobę bł. Jana Pawła II. Szczegółowe informacje będą jeszcze podane.
Prasa katolicka. Gość Niedzielny: o innym obliczu feminizmu, o twórcach hymnu na Euro 2012, o poprawności politycznej, o filmie „Nad życie”; Niedziela: o beatyfikacji ekonomisty, o bp. Zawitkowskim, o kryzysie elit w Polsce; ponadto Mały Gość Niedzielny i pismo dla dzieci Tęcza.