....

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Pile.

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Pile.
ul. Korczaka 79
64-920 Piła

Ogłoszenia duszpasterskie


Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Zycia Konsekrowanego. Możemy prosić Dobrego Boga w modlitwie by ciągle posyłał nowych pracowników do Winnicy Pańskiej a także wspierać materialnie tych co już wkroczyli na drogę powołania. W najbliższych tygodniach święcenia diakonatu i kapłaństwa przyjmie kilkunastu kleryków z naszego Seminarium.

Wspominamy dzisiaj także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Przebywając w skrajnie dramatycznych warunkach w obozach koncentracyjnych czy na zesłaniu wielu z nich oddało swoje życie w obronie wiary i Kościoła. Podziękujmy Panu Bogu w modlitwie za ich ofiarę i świadectwo kapłańskiego życia.

W poniedziałek 30 kwietnia o g. 17.00 Bp Edward Dajczak udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na tę uroczystość nie tylko bliskich i przyjaciół przyjmujących Bierzmowanie ale także wszystkich ludzi dobrej woli.

We wtorek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Majowe o g. 18.30, a w niedziele i święta o 17.30

W środę 2 maja zapraszamy na cotygodniową adorację Jezusa Eucharystycznego na g. 17.00 i Nowennę do św. Józefa. Jest to także dzień w którym Ks. Senior obchodzi 80 rocznicę urodzin. Polećmy Go w naszych modlitwach opiece i miłosierdziu Bożemu.

W czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski oraz kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Po Mszach św. będziemy mogli uczcić relikwie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

W I piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i od g. 17.00 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Ks. Proboszcz w tym dniu będzie odwiedzał chorych od g. 9.30, a Ks. Przemysław w sobotę od g. 8.30.

W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z Jej życzeniem wypowiedzianym do dzieci w Fatimie.

Różaniec przed Mszą św. będą odmawiali członkowie Róży św. Antoniego.

Odpowiadając na liczne apele Ks. Biskupa by razem uczcić 40 lecie naszej Diecezji wspólną modlitwą, Eucharystią i dziękczynieniem, pragniemy udać się do Koszalina w dniu 19 maja na uroczystości jubileuszowe na Stadionie Gwardii. Można się zapisywać po Mszach św. w zakrystii. My duszpasterze razem z wiernymi udamy się tam autokarem wyruszając z piły o g. 10.00. Koszt pielgrzymki wynosi 30 zł. Wszystkich chętnych serdecznie zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.

Ks. Salezjanie organizują Pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii w dn. 20 – 29.09.2012r. z przelotem z Berlina do Madrytu. Koszt wynosi 1950 zł. i 350 E. Zainteresowanych po szczegóły odsyłamy do gabloty ogłoszeń.

Zapraszamy też do sięgnięcia po prasę katolicką, w GN możemy przeczytać m.in. o przygotowaniach do obchodów jubileuszowych w naszej Diecezji.

W dniach od 11 – 13.05 2012r. w Parafii pw. Św. Antoniego w Pile odbędzie się weekendowy Kurs Przedmałżeński dla osób, które w najbliższej przyszłości zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa a nie mają stosownego przygotowania. Początek Kursu w pt. 11 maja o g. 18.00.

3 maja o g. 11.00 w Parafii pw. Sw. Rodziny w Pile zostanie odprawiona Msza św. w int. naszej Ojczyzny – z okazji Uroczystości NMP Królowej Polski i 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wszystkich chętnych zachęcamy do udziału w tej uroczystości.