....

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach Bytom

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO


27.05.2012


Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. W naszej parafii gościmy misjonarza, ojca Otto Katto wraz z przełożonym, który wygłosi Słowo Boże i zbierze przed kościołom ofiary na rzecz swojej pracy misyjnej. Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie w salce katechetycznej z naszymi Gośćmi o godz. 17.00. Nabożeństwo majowe odbędzie się o godz. 15.30. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Oświatowy.
Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę maja odbywa się pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Pierwszej Komunii Św. Dziękujemy Kapłanom, Rodzicom, a w szczególności Państwu Krajewskim, Kapuścińskim, Ochryniuk, Zielonka, Pani Lądwik, Dzieciom Maryi, Pani, która udekorowała kwiatami ołtarze, Paniom, które dbają o czystość naszej świątyni oraz Siostrom Zakonnym.
W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
We wtorek zapraszamy na próbę chóru o godz. 18.00.
W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
Msza Święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Prosimy rodziców, by przypilnowali dzieci w tym względzie.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę Św. wieczorną sprawowaną w ich intencji. Przed Mszą Św. nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu grzechy nasze i całego świata. W sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
W piątek na nabożeństwo i Mszę Św. wieczorną obowiązkowo przychodzą uczniowie klas I i II gimnazjalnych.
W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
W piątek o godz. 18.45 spotkanie oazowe dla młodzieży.
Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 2 czerwca, od godz. 8.00. Chorych można zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.
W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
W sobotę o godz. 19.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 9.00 w imieniu organizatorów zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji Jubilatów, którzy przed 60 laty przystąpili w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. W tę niedzielę będziemy gościć ks. Rafała Sierlę, który zbierze kolektę na budowę nowej świątyni św. Józefa w Dąbrowie Miejskiej.
Informujemy, że 3 czerwca w Gliwicach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 13.30 przed Katedrą Gliwicką, a zakończenie o godz. 15.45 piknikiem rodzinnym przy kościele p.w. Chrystusa Króla.
Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. W tym roku, procesja przejdzie ulicami starej części Miechowic: ul. Andersa, ul. Karbowską,
ul. Warszawską (I ołtarz – ul. Warszawska 24), ul. Gołąbka (II ołtarz – ul. Gołąbka 3), ul. Drobczyka, ul. Karbowską (III ołtarz – ul. Karbowska 22), ul. Warszawską, ul. Zamkową
(IV ołtarz – ul. Zamkowa 24), ul. Frenzla do kościoła. Prosimy, aby chętne rodziny potwierdziły w najbliższych dniach, że przygotują ołtarze na Boże Ciało. Prosimy także, o przyniesienie kwiatów, które dzieci będą sypać podczas procesji eucharystycznej. Już dzisiaj zachęcamy, aby w procesji uczestniczyły dzieci komunijne, dzieci z klas III, a młodsze dzieci sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.
Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy „Informator Parafialny”, „Głos Krzyża” oraz nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.