....

Parafia św. Augustyna w Warszawie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka św. Augustyna w Warszawie ul. Nowolipki 18 01-019 Warszawa

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
20 maja 2012

W ramach 3. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w naszym kościele w piątek 25 maja o godz. 19.00 odbędzie się koncert Chóru mieszanego Huddinge ze Szwecji pod batutą Hansa Ove Olsssona oraz Warszawskiego Towarzystwa Chóralnego (dyr. Andrzej Kocik). Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
Nasz Parafianin Jacek Szymczak, który wstąpił do zakonu Ojców Dominikanów, w dniu 26 maja br. otrzyma święcenia diakonatu w kościele św. Trójcy w Krakowie. Polecamy jego osobę modlitwom Parafian.
W tym tygodniu wspominamy:
W czwartek – 24 maja – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
W sobotę – 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza
W przyszłą niedzielę – 27 maja – uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Nabożeństwo majowe – codziennie o godz. 18.00.
Nasza parafia wspólnie z biurem pielgrzymkowym "Holy Land" organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11-19 listopada 2012 roku. Koszt pielgrzymki to 600 dolarów + 1950 zł. Osoby chętne do zapisania się na pielgrzymkę zapraszamy do kancelarii parafialnej lub zakrystii. Szczegółowy program w gazetce parafialnej.
Zapraszamy do zapisania się na kolonie letnie, które odbędą się w dniach 12-25 sierpnia. Koszt 1400 zł.
Zachęcamy nabywać książkę o Cudzie na Nowolipkach. Jest ona dostępna na stoliku z prasą.
18 czerwca odbędzie się bierzmowanie dorosłych i młodzieży z naszej parafii. Wszystkich już przygotowanych do tego i chcących przyjąć ten sakrament prosimy, aby się zgłosili z wymaganymi dokumentami (patrz nasza strona internetowa) do kancelarii parafialnej.