....

Parafia p.w. Św. Jerzego w Rydułtowach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia p.w. Św. Jerzego w Rydułtowach

Ogłoszenia duszpasterskie.
od dnia 20 – 27. 05. 2012 r.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. misjonarza Alojzego Malcharczyka, który w dzisiejszą niedzielę wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze kolektę na Kościół na Ukrainie


Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo komunijne o godz. 15.00


Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek - Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

Czwartek - Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

Sobota - Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb.

Niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego


Zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 16.00


Zapraszamy Parafian do udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30.


Zgodnie z zarządzeniem ks. abpa Wiktora Skworca dzisiaj tj 20-go maja są przeprowadzane w całej naszej Archidiecezji nowe wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. W naszej Parafii lokal wyborczy mieści się w Oratorium św. Józefa będzie czynny od godz. 7.00 – 13.30 i 16.30 do 19.30 Glosować może osoba pełnoletnia i należąca do naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach

Kolekta z minionej niedzieli przeznaczona na nowe ławki wyniosła 9 250,00.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie w środę 23-go maja po wieczornej Mszy św. do Oratorium św. Józefa.

Stowarzyszenie Diabetyków w Rydułtowach wspólnie z Panią Burmistrz i Parafią św. Jerzego Miasta Rydułtowy organizują w dniu 25-go maja tj. w piątek o godz. 15.30 w Oratorium św. Józefa wykład na temat: „Co to jest cukrzyca?, dlaczego otyłość ma wpływ na rozwój cukrzycy?, dlaczego cukrzyca ma wpływ na kondycję nóg”. Wykład prowadził będzie dr Piotr Grabiec. Zapraszamy


W niedzielę 27-go maja przypada pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. Jak co roku Parafia organizuje autokarowy wyjazd na tą pielgrzymkę. Wyjazd w niedzielę o godz. 6.30 z parkingu obok probostwa.

Uczniowie Szkoły Muzycznej z Rydułtów serdecznie zapraszają wszystkich na koncert p.t. „Kolorowe wspomnienia” poświęcony naszym kochanym mamą, który odbędzie się w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks w piątek 25-go maja o godz. 17.00.


Zarząd Miejskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach organizuje akcję honorowego oddawania krwi dnia 27-go maja w godzinach od 8.00 – 14.00 w Oratorium św. Józefa.


Składamy szczere słowa wdzięczności pod adresem dobrodziejów, którzy wpłacają na konto bankowe ofiary na utrzymanie obiektów kościelnych .

Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na organizację letnich
grup wakacyjno-rekolekcyjnych dzieci i młodzieży

Zachęcamy do zakupu „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, parafialnego informatora „Ordo” oraz innych czasopism, które są do nabycia w zakrystii i u ministrantów