....

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie


KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

na VII Niedzielę Wielkanocną

20.05.2012 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii I Komunia św. 35 dzieci po raz pierwszy przyjmie Ciało Chrystusa w znaku chleba. Dzieci te przez cały tydzień zwany białym,przychodzić będą w strojach pierwszokomunijnych na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo majowe.

Poniedziałek godz. 18.00 - dzień modlitwy za rodziców i rodzeństwo oraz rozdanie obrazków pierwszokomunijnych.
Wtorek godz. 17.00 - zdjęcia.
godz. 18.00 - Msza św. - dzień modlitwy za nauczycieli, wychowawców i katechetów (dzieci w szkole niech zaproszą swoich nauczycieli).
Środa godz. 6.00 - wyjazd do Częstochowy z przed Domu Katolickiego. O godz. 13.30 Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu.
Czwartek godz. 18.00 - dzień modlitw o trzeźwość w rodzinach i dzieci składają przyrzeczenia abstynenckie.
Piątek godz. 18.00 - dzień modlitw za księży i powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Wybór kandydatów na ministrantów i lektorów. W tym dniu dzieci składają swój dar dla parafii.
Sobota godz. 18.00 - dzień modlitw za Ojczyznę i Kościół.
Niedziela godz. 10.00 - dzień modlitwy wdzięczności.

2. W tym tygodniu nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00.
3. We wtorek i czwartek spowiedź tylko przed Mszą św. od godz. 17.30. W czasie Mszy św. nie będzie okazji do spowiedzi.

4. W czwartek 24.05 przypada święto NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu w Katedrze w Kaliszu ks. diakon mgr Tomasz Jeż, który odbywał w naszej parafii roczną praktykę diakońską otrzyma święcenia kapłańskie. Módlmy się w tym dniu w Jego intencji i Jego kapłaństwa.

5. W sobotę 26.05 przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych żyjących i zmarłych Matkach.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu w Sycowie w swojej rodzinnej parafii ks. Neoprezbiter mgr Tomasz Jeż odprawi Mszę św. prymicyjną. Na tę Mszę św. udaje się Ks. Proboszcz Prałat Wiesław oraz Ks. Kanonik Jerzy. W tę niedzielę od godz. 1000 zastępstwo w parafii zostaje powierzone ks. Andrzejowi Żuchowskiemu z DODT. W niedzielę 03.06.o godz. 1115 ks. Neoprezbiter mgr Tomasz Jeż odprawi w naszym kościele uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym, Już dziś serdecznie zapraszamy Parafian na tę uroczystą Mszę św. nowowyświęconego Kapłana.

7. Od przyszłej niedzieli 27.05. rozpoczynają się uroczystości Maryjne w Tursku. Program wywieszony jest w kruchtach kościoła.

8. W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 2.125zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziś przed kościołem zbiórka na parafialną "Caritas", a w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na obóz dzieci i młodzieży.