....

Parafia pw. Św. Józefa w Siedlcach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia pw. Św. Józefa w Siedlcach
ul. Sokołowska 124, 08-110 Siedlce

Ogłoszenia parafialne

"I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić" (Dz 2,1-11).27 maja 2012 r. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

Dyżur duszpasterski w Parafii pełni: ks. Adam, z-ca ks. Piotr

1. Dziś (27.05) na Mszy Św. o godz. 10.00 obchodziliśmy Rocznicę I Komunii św. Dzieci, które przyjęły ten Sakrament w roku ubiegłym.

2. Dziś na Mszę Św. o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich, którzy chcą przyjąć Bierzmowanie w przyszłym roku. Lista kandydatów do Bierzmowania zostanie zamknięta 31 maja br. Kandydatów zapisują i zgłaszają tylko Rodzice.

3. Dziękujemy dzieciom, które przyjęły I Komunię Św., oraz ich Rodzicom i Rodzinom, za udział w obchodach Białego Tygodnia. Wierzymy, że będzie on owocował w życiu Dzieci.

4. Jutro (w poniedziałek 28 maja) obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła, w polskiej tradycji nazywane „Drugim dniem Zielonych Świąt”. Rozpoczyna ono Okres Zwykły w Roku Liturgicznym. Msze Św. w naszym kościele będą celebrowane o godzinie 7.00, 8.30 i 10.00. O godzinie16.30 będzie Msza Św. szkolna, a o 18.00 wieczorowa.

5. Jutro także wypada parafialne wspomnienie Św. Joanny Beretty Molla. Czciciele Św. Joanny zapraszają o 17.30 na różaniec, o 18.00 na Mszę Św. w indywidualnych intencjach Czcicieli zapisanych na kartkach i złożonych w zakrystii lub do oznakowanej skarbonki, a po Nabożeństwie Majowym na ucałowanie relikwii.

6. Jutro Katolickie Liceum Ogólnokształcące obchodzi „Święto Szkoły”. Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom składamy z tej racji najserdeczniejsze życzenia.

7. Jeszcze do czwartku codziennie po Mszy Św. wieczorowej w naszym kościele są Nabożeństwa Majowe. W tym dniu Kościół obchodzi Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i wspomaga modlitwą tych, którzy walczą z paleniem tytoniu.

8. W dwa kolejne czwartki Wspólnota Jednego ducha zaprasza na Wieczory Chwały: 31 maja w Święto Nawiedzenia Matki Bożej i 7 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała.

9. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które rozpoczniemy w najbliższy piątek (1.06) po Mszy Św. o godzinie 18.00.

10. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa Pierwszopiątkowe będą po Mszy Św. o godzinie 7.00 i 18.00. Spowiedź Pierwszopiątkowa od 17.15. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 i Nabożeństwie Pierwszosobotnim Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji wyzwolenia z uzależnień: lęku, narkomanii, alkoholizmu, hazardu i innych.

11. W Piątek (1.06) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu modlimy się za nasze Dzieci;

12. W sobotę o godzinie 10.00 będzie próba Zespołu „Światełko”.

13. W sobotę (2 czerwca) odbędzie się Ogólnopolski Spotkanie Młodych nad Lednicą. Również z naszej Parafii organizujemy wyjazd młodzieży. Wyjazd 1 czerwca (piątek) o godz. 11.00 z parkingu przy kościele.

14. W przyszłą niedzielę (3 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Rozpoczyna ona Tydzień Dziękczynienia. Także w przyszłą niedzielę o godzinie 13.00 spod Katedry wyruszy Siedlecki „Marsz Życia i Rodziny”, który przejdzie do siedleckiego Amfiteatru, gdzie będzie piknik rodzinny i wiele atrakcji. O szczegółach obchodów tego dnia w Siedlcach i w Warszawie piszemy na 1 str. Opiekuna.

15. W przyszłą niedzielę gościem naszej Parafii będzie Ks. Jan Miedzianowski, Misjonarz z Peru.

16. Zapraszamy na katechezy chrzcielne które są w niedziele, w sali przy zakrystii o godz. 17.30.

17. Wychodząc z kościoła pamiętajcie o zabraniu Opiekuna. Są w nim ciekawe informacje o wielu innych wydarzeniach z życia naszej Parafii, Diecezji i Kościoła Powszechnego.