....

Parafia Niepokalanego Serce Maryi w Gdyni-Karwinach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Niepokalanego Serce Maryi w Gdyni-Karwinach

Ogłoszenia parafialne 06.05.2012 (5. niedziela wielkanocna)

Chrystus utożsamia się z tymi, którzy w Niego wierzą. Winna latorośl nie jest bowiem czymś różnym od samego krzewu. Po raz kolejny wracamy do tajemnicy naszego chrztu, przez który staliśmy się jedno z Chrystusem i w którym otrzymaliśmy zbawienie. Owoce, o których mówi dzisiejsza Ewangelia, to przede wszystkim owoce tegoż zbawienia: wiara, wolność, miłość. Dzięki nim zachowujemy przykazania, to one pozwalają pokładać ufność w Bogu nawet wtedy, gdy nasze serce nas oskarża. Pamiętajmy o tym, że Bóg jest większy od naszego serca, jak również o tym, że Oskarżyciel to jedno z imion Złego. (o. Marek Rojszyk OP)
Dziś po Sumie Parafialnej wymiana Tajemnic Różańcowych z racji I Niedzieli Miesiąca.
W najbliższą sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej a także dla ich rodziców i rodzin.
Od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 16.00 w kościele obowiązkowe próby dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Zbiórka dla dzieci przed kościołem o godz. 9.45. Dzieci przynoszą świece. Nabożeństwo popołudniowe dla nich o godz. 16.00.
Z uwagi na I Komunię Świętą nie będzie Mszy Świętej dziecięcej o 10.30. Natomiast o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza Święta „cicha”, czyli recytowana i bez homilii.
Również w przyszłą niedzielę (13 maja) Kościół wspomina Najświętszą Maryję Pannę z Fatimy. Wzorem lat ubiegłych po Mszy Świętej wieczornej procesja fatimska połączona z nabożeństwem majowym.
Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej.
We wtorek o godz. 19.15 w kaplicy spotkanie z rodzicami młodzieży która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w dniu 26 maja.
O godz. 20.00 we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
W środę od godz. 17.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kosciele. Następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
W sobotę, 12 maja o godz. 11.00 w naszej parafii w kaplicy odbędzie się Dzień Skupienia Akcji Katolickiej. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie oraz w Internecie. Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy więc wszystkich parafian i gości, którzy chcieliby przyjrzeć się „od środka” jak funkcjonuje Akcja Katolicka i jakie są jej zadania.
Kalendarz liturgiczny: we wtorek uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. kanonik Stanisław Karwowski. Solenizantowi za gorliwą posługę naszej wspólnocie parafialnej składamy serdeczne życzenia zdrowia, obfitości wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej do Koszalina na Górę Chełmską. Wyjazd w sobotę 2 czerwca o 7.00 powrót tego samego dnia o godz. 20.00. Koszt 60 zł.
Zespół szkół nr 10 na ul. Staffa organizuje zbiórkę na rzecz polskich dzieci z sierocińców w Wilnie. Zbiórka obejmuje przybory szkolne, środki czystości, słodycze oraz nowe skarpety i bieliznę osobistą. Dary składamy w szatni do 20 czerwca.
Organizujemy szkółkę żeglarską dla młodzieży z egzaminem na patent żeglarski. Obóz ten odbędzie się w dniach 12-26 sierpnia. Zapisy u ks. Jarka do 12 maja włącznie wraz z wpłaceniem zaliczki w wysokości 500 zł,-. Szczegóły przy wyjściu z kościoła na tablicy ogłoszeń oraz w gablocie.
W kiosku parafialnym do nabycia najnowsza prasa katolicka.
W tym tygodniu Pan powołał do siebie śp. Elżbietę Frankowską l. 50 z ul. Chwaszczyńskiej 77. W int. zmarłej Elżbiety oraz wszystkich naszych zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin: Dobry Jezu a nasz Panie….