....

Parafia pw. Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP Katowice

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP
przy klasztorze Zakonu Braci Mniejszych - Franciszkanów
40-760 Katowice-Panewniki, ul. Panewnicka 76

13-20.05.2012 r. VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwo dla dzieci komunijnych i ich rodzin dziś o godz. 15:00 w Bazylice.Dzisiaj 13 maja, przypada 95. rocznica objawień MB w Fatimie i DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 16.00 w Bazylice i na Mszę św. o 16.30 w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W poniedziałek przypada ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, Apostoła.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. DNI KRZYŻOWE. O 17:30 z Bazyliki wyruszy procesja błagalna na Kalwarię. W ramach procesji zostanie odśpiewana Litania Loretańska. Procesja zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w Bazylice. W tych dniach osobnego nabożeństwa majowego nie będzie. Zachęcamy wszystkich działkowiczów i właścicieli ogrodów oraz pszczelarzy i leśników do wspólnej modlitwy.

Dzieci pierwszo komunijne przeżywają „Biały Tydzień” i uczestniczą we Mszy św. od poniedziałku do piątku: o 18.30, w czwartek w ramach Mszy św. szkolnej wyjątkowo o godz. 16.00. W sobotę dzieci komunijne wyjeżdżają na piel-grzymkę o godz. 8.00.Od poniedziałku do piątku o. Cyriak, świadek cierpienia, będzie prowadził w Bazylice REKOLEKCJE dla chorych, niepełnosprawnych, samotnych, starszych i wszystkich pragnących zawierzyć się Maryi, Matce Bożej. Rekolekcje odbywać się będą o godz. 12.00, wyjątkowo w środę o godz. 9.00.W środę 16 maja – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, prezbitera i męczennika, patrona Polski. O godz. 12.00 ojcowie obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłański odprawią Mszę św. dziękczynną.

O godz. 21.00 zapraszamy na modlitwę APELU JASNOGÓRSKIEGO z Janem Pawłem II. Rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia relikwii bł. Jana Pawła II z rąk Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego. Uroczystość wprowadzenia relikwii papieża do Bazyliki odbędzie się w sobotę 7 lipca br. o godz. 18.30. Uczestnicy Apelu będą mogli złożyć ofiarę na ufundowanie relikwiarza.Ks. Bp Józef Kupny udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w bazylice w czwartek o godz. 18.00.
W tym dniu nabożeństwa majowego o godz. 18.00 i Mszy św. o 18.30 nie będzie. Spowiedź kandydatów do bierzmowanie będzie w poniedziałek i wtorek od 18.00 do 19.00 w krypcie, a próba odbędzie się w środę o 19.30 w Bazylice.

W piątek o godz. 15:00 nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA w Kaplicy Fatimskiej, a po Mszy wieczornej modlitwa kanonami TAIZE w krypcie.Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. odprawiamy od piątku w ramach nabożeństwa majowego.Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. O godz.9.30 obchodzić będziemy Rocznicę I Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii.W przyszłą niedzielę przed Bazyliką odbędzie się zbiórka na remont zakrystii bazylikowej.Majowy nr Głosu św. Ludwika jest dziś rozprowadzany przed Bazyliką.2 czerwca odbędzie się na Kalwarii panewnickiej XIX Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej Ekosong 2012 połączony ze świętem Leśników i Dniem Dziecka. W tym dniu poświęcona zostanie kaplica św. Huberta na Kalwarii.
3 czerwca odbędzie się Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Informacje na temat turnieju znajdują się w gablotkach i na stronie internetowej. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do turnieju.W kancelarii przyjmowane są do 20. maja zapisy na pielgrzymkę autokarową mężczyzn do PIEKAR ŚLĄSKICH, która przypada na niedzielę 27. maja.