....

Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła

Adres:
ul. Kurowska 2
24 - 140 Końskowola


VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

13 maja 2012



1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Zapowiedź pierwsza:

Wojciech Sułek i Paulina Kruk oboje z Młynek par. tutejszej

Kamil Damian Kęsik kaw. par. tut. i Ilona Katarzyna Łaszcz pan. z parafii Św. rodziny w Puławach

Zapowiedź druga:

Agnieszka Kołodziejczak pan. z parafii św. Józefa w Gdyni i Marcin Pawelec kaw. z Woli Osińskiej

Łukasz Krasucki kaw. z Końskowoli i Marta Ewelina Suszek pan. z par. w Grabówkach



2. 26 maja odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka młodzieży na Jasną Górę organizowana przez Radio Maryja. Koszt wynosi 70 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.



3. Gorąco apelujemy o postawę troski i odpowiedzialności za nasz cmentarz parafialny. W ostatnim czasie została udaremniona kradzież metalowych flakonów, które są do odebrania u grabarza – Pana Mariusza Szeląga. Zwracajmy uwagę na zachowanie osób obcych. Pamiętajmy też o segregowaniu śmieci przy porządkowaniu grobów.



4. W tym tygodniu Msze św. z poświęceniem pól sprawowane będą o godzinie 19.00 w następujących miejscowościach: poniedziałek – Pożóg, wtorek –Chrząchówek, środa – Pulki, czwartek – Końskowola, piątek – Młynki. Porządek ten jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.



5. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Lwowa informujemy, że wyjazd jest o godzinie 8.30 z placu przy remizie OSP w Końskowoli. Prosimy pamiętać o zabraniu paszportów.



6. Dyrektor Lubelskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Bieńko informuje, iż dzień 15 maja, tj. wtorek jest ostatnim dniem, w którym można złożyć wnioski obszarowe bez sankcji finansowych. Wnioski można złożyć również po tym terminie, nie później jednak niż do 11czerwca. W takim przypadku płatności będą mniejsze o 1% za każdy dzień opóźnienia. Ponadto, do 1 czerwca rolnicy i producenci rolni, którzy w okresie zimowym na przełomie 2011 i 2012 roku ponieśli szkody w uprawach, w wyniku ujemnych skutków przezimowania oraz wymarznięcia, mogą złożyć wnioski o udzielanie jednorazowej pomocy finansowej.



7. Dziękujemy serdecznie ofiarodawcom i zbierającym za ofiary za I kwartał



8. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Szczególnej uwadze polecamy artykuł w Niedzieli opisujący aktualność orędzia z objawień MB w Fatimie oraz program Wielkiej Nowenny Fatimskiej, w ramach której w naszym kościele dobywają się czuwania modlitewne w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy do lektury i modlitwy. Dziś o 16.30 zapraszamy na Różanie fatimski.