....

Parafia św. Antoniego Krynica Zdrój

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Antoniego Krynica Zdrój

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29 kwietnia 2012.

1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne i rozpoczyna tydzień modlitwy o powołania do służby Bożej. Ciągle musimy prosić Jezusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło wciąż nowych pracowników w Bożej Winnicy. Podczas tego tygodnia - szczególnie na nabożeństwach majowych - będziemy prosić o powołania z naszej wspólnoty parafialnej, by także spośród nas, młodzi ludzie umieli przyjąć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”!
2. Od jutra Msza św. o godz. 7.30 sprawowana będzie w kościele.
3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, w którym przez śpiew Litanii loretańskiej chcemy wyśpiewać chwałę Maryi, Matki Boga i naszej. To w szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Nabożeństwa majowe będą połączone z Mszą św. o godz. 18:00. Natomiast w niedziele i święta nabożeństwo majowe będzie przed Mszą św. o godz. 17:30. W soboty o godz. 17:30 różaniec, a po nim nabożeństwo majowe.
4. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy. Przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmijmy naszymi modlitwami wszystkie osoby i rodziny borykające się z bezrobociem i trudną sytuacją materialną.
5. We wtorek 1 maja o 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert z okazji rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II. Msza św. z majówka wyjątkowo o godz. 19.00.
6. We środę spowiedź przed I piątkiem szczególnie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.
7. We czwartek, 3 maja Uroczystość NMP – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. W dniu tym ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze św. jak w każdą niedzielę.
8. W I piątek spowiedź św. od godz. 17:00. Msza św. i nabożeństwo majowe będzie ofiarowane w intencji misji św. Do chorych udamy się w I piątek:
- ul. Źródlana od godz. 8:00 oprócz „Naszego Zdrowia”.
- ul. cała Kraszewskiego, ul. Graniczna, ul. Polna i „Nasze Zdrowie” od godz. 14:00
9. Nabożeństwo pierwszo sobotnie do Najświętszej Maryi Panny rano i wieczorem.
10. W najbliższą niedzielę w naszej parafii będzie uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12:00. Spowiedź św. przed I Komunią św. w sobotę o godz. 9:00.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zwłaszcza nowego tygodnika Idziemy oraz Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.
12. O poprowadzenie różańca w sobotę prosimy różę bł. Karoliny Kózka. Dziękujemy róży św. Anny.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Broda. Polecamy ją Bożemu Miłosierdziu.
14. W tym tygodniu patronują nam:
 piątek – św. Florian męczennik z początku IV wieku, patron strażaków i hutników.