....

Parafia Św. Barbary w Libiążu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Św. Barbary w Libiążu
ul. Ks. Stanisława Pieli 11
32-590 Libiąż

V Niedziela Wielkanocna - 6.V 2012r.

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu. Serdecznie prosimy o złożenie ofiary do puszki na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

2. We wtorek - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

3. W czwartek o godz. 19,oo zbierze się Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

4. W sobotę o godz. 9,oo rozpoczniemy spowiedź dzieci i rodziców przed I Komunią św. Natomiast o 10,3o zapraszamy do spowiedzi kandydatów do bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę w Krakowie o godz.9,oo wyruszy procesja Św. Stanisława z Wawelu na Skałkę, a w naszej parafii o godz.10,oo uczniowie klas II będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii, po raz pierwszy przyjmując Komunię św.

6. Codziennie o godz.17,3o zapraszamy na nabożeństwo majowe.

7. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy nieustannej opieki Chrystusa Zmartwychwstałego.

8. Wyrażamy wielką wdzięczność tym rodzinom, które pięknie przygotowały świątynię na dzisiejszą niedzielę, oraz złożyły hojną ofiarę na malowanie kościoła, a na przyszłą prosimy o to rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

9. Zachęcamy do nabycia pięknej płyty, z muzyką wykonaną na naszych organach. Jest ona ciekawie wydana w serii "Antologia organów Archidiecezji Krakowskiej". Trzeba ją mieć w swojej muzycznej kolekcji, by móc przenosić się w nastrojową krainę przeżyć duchowych. Przez wiele tygodni będzie dostępna w cenie 20 zł w zakrystii, jak i przy gazetach pod chórem.

Prasa katolicka

O tym co ciekawego dzieje się wokół nas, można przeczytać w nowym numerze gazety parafialnej. Jak zawsze ciekawy "Gość Niedzielny" poszerza naszą wiedzę. Dziś m.in. można się dowiedzieć, dlaczego częste mycie, skraca życie.