....

Parafia św. Mikołaja w Liszkach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Mikołaja w Liszkach

5 Niedziela Wielkanocna - 6.05.2012 r.Dzisiaj przypada święto Filipa i Jakuba, apostołów.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zamiast kazania oddamy cześć Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Ponieważ przeżywamy miesiąc maj w ramach adoracji zaśpiewamy litanię Loretańską. W związku z tym dzisiaj po południu nie będzie osobnego nabożeństwa majowego

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a w zakrystii po mszach świętych przyjmujemy intencje mszalne na miesiąc lipiec.We wtorek - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Jest to dzień imienin naszego Pasterza, ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.

We wtorek o godz. 9 w katedrze na Wawelu - święcenia diakonatu.We wtorek i w środę o godz. 16.30 - próba dzieci z klas II przed pierwszą Komunią świętą.W środę na mszę świętą i nabożeństwo majowe zapraszamy młodzież z klas

I i II Gimnazjum. Po nabożeństwie - spotkanie w kościele.W sobotę o godz. 11 - spowiedź dzieci z klas II przed pierwszą Komunią świętą.W przyszłą niedzielę o godz. 9 w Krakowie odbędzie się tradycyjna procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.W naszej parafii w przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o godz. 11.30 będziemy przeżywać uroczystość pierwszej Komunii świętej dzieci z klas II.

Niech wszyscy rodzice dołożą starań, aby było to przeżycie religijne. Oby na żadnym przyjęciu komunijnym nie było alkoholu pod żadną postacią.W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 rozpoczniemy w naszej parafii NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE - Msza święta, litania Loretańska, różaniec fatimski i procesja maryjna ze świecami.

Świece wraz z osłonkami będzie można nabyć w cenie 2 zł. przed nabożeństwem.

Serdecznie zapraszamy na to pokutne nabożeństwo. Niech orędzie Maryi z Fatimy wzywające do pokuty i modlitwy różańcowej zostanie przez nas przyjęte i niech zaowocuje nawróceniem grzeszników.Ks. Proboszcz z Mikowa i aktorzy teatru ?Albertus? zapraszają do Mikowa na sztukę "Zaczarowane skrzypki" przez trzy kolejne niedziele o godz. 18.