....

Rzymskokatolicka Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Rzymskokatolicka Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2012.04.29 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA


Dzisiejsza niedziela to tzw. Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu. Jezus jest Dobrym Pasterzem. On oddaje za nas życie i powołuje tych, którzy chcą go naśladować.
Rodziny naszej parafii, które chcą podjąć zobowiązanie modlitwy rodzinnej na określony okres do Wielkanocy przyszłego roku mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii. Zobowiązanie to jest związane z Jubileuszem 25-lecia naszej parafii.
W naszym kościele jest stała Adoracja Najświętszego Sakramentu dwa dni powszednie w tygodniu: poniedziałki godz. 19.00 – 20.00, czwartki po Mszy wieczornej do godz. 20.00, z wyjątkiem dni kiedy wypadają uroczystości i szczególne święta. Kilka słów wprowadzenia w praktykę modlitwy adoracyjnej będę podawał w poniedziałki o godz. 18.45, czyli kwadrans przed adoracją. W te pierwsze dni modlitwy było nawet sporo osób. Strona internetowa o modlitwie adoracyjnej: http://adoremus.pl/
Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Grzegorza Walkiewicza dyrektora naszego diecezjalnego Radia Warszawa wraz z reporterem radia. Będą u nas na Mszach św. przedpołudniowych. Ks. dyrektor będzie głosił homilie i przekaże informacje o radio, a reporter będzie rozmawiał z nami przy wejściu i wyjściu z kościoła. Proszę, aby nie unikać rozmowy z nim, a nawet można samemu podejść. Wieczorem natomiast wybrany nagrany materiał będzie uzupełnieniem audycji na żywo na temat naszej parafii. Będzie to promocja radia w parafii i promocja parafii w radio. Strona radia: http://radiowarszawa.com.pl/
We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe. Dla dzieci będą karteczki, dojadą w piątek. Planszę można kupić z Małym Gościem, lub dostaniecie w piątek. Nabożeństwa będą w kościele w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i uroczystości o godz. 16.30. W maju wszystkie Msze św. w dni powszednie będą o godz. 18.00, a w środy dodatkowo będzie jeszcze Msza św. o godz. 8.00 rano.
1 maja we wtorek Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W czwartek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę. W piątek wspomnienie św. Floriana – patrona diecezji warszawsko-praskiej. Tego dnia I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00 i Msza św. o g. 18.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W sobotę I sobota miesiąca; o g. 16.30 spotkanie zelatorów Żywego Różańca, o g. 17.30 nabożeństwo różańcowe i o g. 18.00 Msza św.

Za tydzień I niedziela miesiąca: o godz. 9.30 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne z parafii, a po Mszy św. adoracja i procesja eucharystyczna.
Za tydzień w niedzielę 6 maja kolejne przygotowanie do I Komunii św. Msza św. o g. 11.30, a po niej spotkanie.
Zachęta do czytania prasy katolickiej.

Do obecnego numeru Gościa Niedzielnego jest dołączona płyta DVD z filmem „Jan Paweł II. Szukałem Was…”. Cena Gościa z filmem wynosi 7 zł. Jest możliwość zapisania się w sklepiku na stałe cotygodniowe odkładanie i kupowanie danego tygodnika.