....

Parafia Lachowice - pw. św. Apostolów Piotra i Pawla

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka Lachowice - pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
Lachowice 178,
34-232 Lachowice,

Lachowice, dnia: 6 - maja 2012 roku

W tym jakże szczególnym miesiącu, biegnijmy do przydrożnych kapliczek,

klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem,
pójdźmy wreszcie na nabożeństwo,
aby wyśpiewać Jej Litanie,
czyli nazwać Ją Najpiękniejszymi Imionami jakie istnieją,
bo Ona taka jest : najczulsza Matka, Przyjaciółka,
zawsze się wstawia za Swymi Dziećmi do Swego Syna,
a Jezus Jej nie odmawia, bo On Ją bardzo kocha...
bł. Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.
W dniu dzisiejszym przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych!

Wszczepienie w Chrystusa to – jak usłyszeliśmy – nasze osobiste odniesienie do Niego, to osobowy kontakt z Nim; to czerpanie sił do zmagań z trudnościami, jakie niesie życie. Niech owa moc czerpana z tego wszczepienia, mimo naszej słabości, umożliwia nam najpełniejszy rozwój duchowy.

Już wkrótce z królewskiego Krakowa na całą Polskę popłynie wdzięczny głos Kościoła, dziękującego Bogu za świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Niech wtorkowa uroczystość będzie także dniem odnowienia naszej troski o Ojczyznę, co powinno się wyrażać w pracy dla jej rozwoju oraz w gorliwej modlitwie. Zachęca nas do tego święty Paweł, prosząc: „módlcie się za wszystkich!”.

W tym dniu Imieniny obchodzi ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, arcybiskup metropolita krakowski. Pamiętajmy w modlitwach o naszym arcypasterzu.
W przyszłą niedzielę 13 - maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy drugiej. Nabożeństwo Pierwszej Komunii Świętej rozpocznie się o godzinie 10:00. Jest to czas szczególnie ważny w życiu naszej parafii i naszych rodzin. Dołóżmy wszelkich starań, aby z tej uroczystości wyeliminować wszystko, co jest jej niegodne. Rodzice! Prosimy was najusilniej: stwórzcie w waszych rodzinach i domach atmosferę religijną, pomóżcie dzieciom w skupieniu przygotować się do spowiedzi i Komunii świętej i idźcie z nimi do Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci z klasy drugiej i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00. W tym tygodniu dzieci z klasy drugiej przyjdą na ostatnie przygotowania liturgiczne, do kościoła we wtorek i w czwartek na godzinę 16:30.

W przyszłą niedzielę w Krakowie odbędzie się tradycyjna procesja Świętego Stanisława z Wawelu na Skałkę. Ksiądz Kardynał zaprasza na procesję …

W przyszłym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje.
Rodzinom od Numeru: 211 - 220 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 221 - 240.