....

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski Kraków

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
par. Rzymsko-Katolicka pw. Matki Bożej Królowej Polski
ul. Obrońców Krzyża 1,
31-831 Kraków - Bieńczyce

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 13.05.2012

Dzisiaj, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, rozpoczniemy tegoroczne nabożeństwa Fatimskie. Te nabożeństwo niech posłużą lepszemu przygotowaniu do uroczystości 20–lecia koronacji Naszej Pani Nowohuckiej z Fatimy. Porządek nabożeństw będzie taki jak zawsze, czyli od godz. 16.30 – spowiedź, o 18.oo – Msza św. z kazaniem, a po niej procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne i wszystkie, zapraszamy młodzież i starszych.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jak zawsze przed tą uroczystością odprawimy Dni Krzyżowe z prośbą by na świecie nie było głodu. Po nabożeństwie majowym, które jest codziennie o 17.oo, w poniedziałek, wtorek i w środę, pójdziemy w procesji do krzyża misyjnego i będziemy śpiewać litanię do Wszystkich Świętych.

Jutro jest święto św. Maciej Apostoła. W środę jest święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

W przyszłą niedzielę składka będzie na potrzeby naszej parafii.

Przy grocie i głównym wyjściu i w pamiątkach można kupić gazetę CAROLUS w której m.in. są wiadomości i zdjęcia z naszego odpustu oraz ze święceń diakonatu.