....

Parafia Świętej Trójcy Będzin

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Rzymskokatolicka Parafia Świętej Trójcy 42-500 Będzin, ul. Plebańska 2
O
GŁOSZENIA
Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec.
W środę – w 16 dzień miesiąca – Msza Święta o godz. 18.00 o kanonizację błogosławionego Jana Pawła II, o łaski za Jego wstawiennictwem i za dobrodziejów Parafii. Intencje można składać w zakrystii.
W piątek – 18 maja – przypada 92 rocznica urodzin błogosławionego Jana Pawła II. W tym dniu przypada patronalne święto Stowarzyszenia Ratujmy Kościół na Górce. Członkowie Stowarzyszenia na ostatnim Walnym Zebraniu obrali bł. Jana Pawła II jako swojego Patrona, naznaczając datę urodzin papieża na uroczysty obchód. Msza Święta w intencji Stowarzyszenia o godz. 18.00. Wszyscy starajmy się, by w naszych środowiskach wzrastało zainteresowanie nauczaniem naszego nowego błogosławionego.
W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 uczniowie klasy III będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców i najbliższej rodziny w sobotę o godz. 9.00.
Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar z naszej diecezji wyruszy z parafii w Żychcicach w niedzielę 27 maja br. o godzinie 7.00. Zachęcamy duszpasterzy i mężczyzn do udziału w tych uroczystościach.
Minęły prawie dwa miesiące od przyjęcia przez naszą parafię Obrazu Jezusa Miłosiernego. Aby peregrynacja wydała obfitsze owoce proponujemy aby w tym roku misyjnym kopia naszego obrazu Jezusa Miłosiernego nawiedziła rodziny naszej parafii i te, które modlą się w naszym kościele. Przygotowywana jest obecnie niewielka kopia (wysokość 60 cm) naszego obrazu, którą poświęci ks. biskup w dwa miesiące po peregrynacji, 26 maja o godz. 12.00 podczas Mszy Świętej połączonej z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Przypada wtedy wigilia świąt Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia rozpocznie się peregrynacja. Żeby obraz nie był „przepychany” i odbywało się to godnie, będziemy na jego przyjęcie w swojej rodzinie zapisywać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zasadniczo obraz będziemy odbierali z kościoła. Jeśli będzie potrzeba, bo np. ktoś jest starszy czy chory, to będzie można obraz przejąć od sąsiadów, ale to trzeba wcześnie zgłosić i ustalić z księżmi. Każda rodzina wybiera najbardziej odpowiedni dla siebie termin, bo nie będzie nawiedzenia ulicami
Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na remont kościoła. Msza św. w intencji ofiarodawców w ostatnią niedzielę maja o godz. 7.00.