....

Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego Brzozów

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Przemienienia Pańskiego
ul. Pl. Grunwaldzki 2
36 - 200 Brzozów
woj. Podkarpackie

VI NIEDZIELA WIELKANOCY 13.05.2012
Redaktor: xBogdan
12.05.2012.
1. Dzisiaj o godz.11.00 przeżywać będziemy w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Z tej racji nie będzie mszy św. o godz. 12.15.

2. Dzisiaj mija 95 rocznica pierwszego objawienia Maryi w Fatimie. Wieczorem o godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Podczas procesji zostanie odśpiewana Litania Loretańska. Serdecznie zapraszamy.

3. Dzieci pierwszokomunijne przez cały tydzień przeżywać będą tzw. Biały Tydzień (o godz. 17.30. majówka, a następnie msza św. z krótką nauką dla nich). W sobotę zaś w duchu dziękczynienia za przyjętą Komunię św. dzieci jadą na Kalwarię Pacławską.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe.

5. W poniedziałek o godz. 19.30 (jeśli pogoda pozwoli) będzie msza święta i nabożeństwo majowe na Widaczu, we wtorek Horybek zaś w środę Borkówka.

6.W środę w liturgii Kościoła przeżywamy święto świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski.

7. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Ducha Świętego. Podczas mszy świętej wieczorowej 15 rocznicę swoich święceń kapłańskich przeżywał będzie ks. Bogdan Blama. Zapraszamy do uczestniczenia w tej mszy świętej i do wspólnej modlitwy.

8. W najbliższą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na mszy świętej o godz. 12.15 dzieci klas III przeżywać będą Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci będzie w sobotę od godz. 15.30 do 17.30.

9. W najbliższą niedzielę gościć będziemy Brzozowską Kapitułę Kolegiacką. Kanonicy uczestniczyć będą w nabożeństwie o godz. 15.15, zaś o godz. 16.00 sprawować będą koncelebrowaną Mszę świętą. Kazanie w czasie tej mszy świętej wygłosi ks. Prałat Wiesław Twardy z Jasienicy Rosielnej. Dla nas jest to trzecia niedziela miesiąca, więc na zakończenie nabożeństwa będzie zmiana tajemnic róż różańcowych. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na kościoły potrzebujące szczególnego wsparcia materialnego.

10.Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu zawiadamia, że w dniu 26 maja 2012 r. w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, o godz. 10.00 otrzymają święcenia nasi diakoni, wśród których znajduje się również nasz Parafianin – diakon Piotr Stefański. Dziękując Bogu za wielki dar kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka jako kandydata do święceń, jak również jego kolegów, których Kościół Święty zamierza, jak ufamy zgodnie z wola Chrystusa Pana, obdarzyć godnością kapłana. W intencji kandydatów do kapłaństwa w najbliższy czwartek rozpoczniemy nowennę ,którą odmawiać będziemy podczas nabożeństw majowych.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Stanisława Niemca, Janinę Marszałek i Michalinę Lągwa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12.Wszystkim Solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej , Świętego Józefa i Waszych Świętych Patronów.