....

Parafia pw. św. Barbary w Łęcznej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia pw. św. Barbary w Łęcznej

Al. Jana Pawła II 97

21-010 Łęczna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELI WIELKANOCNEJ 13 V 2012

1. Na Mszy św. o godz. 1000 przeżywamy I Komunię Świętą dzieci klas II. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych zakupili dwa ornaty i świece ołtarzowe oraz złożyli ofiarę na potrzeby na kościoła w 545 zł. Bóg zapłać.

2. Rozpoczęliśmy nauki przedmałżeńskie. Jeśli ktoś z narzeczonych chciałby dołączyć do grupy to zapraszamy dzisiaj na godz. 1700. Przypominamy, że następne nauki w naszej parafii rozpoczniemy w pierwszą niedzielę września.

3. Dzisiaj również o godz. 1600 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy rodziny o pomoc w przywiezieniu chorych na Mszę św.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Dzisiaj wyjątkowo o 17 15.

5. We czwartek po Mszy św. wieczorowej Szkoła Modlitwy zaprasza na modlitwę uwielbienia.

6. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 z homilią tematyczną, a bezpośrednio po Mszy św. modlitwa uwielbienia i prośby. Liturgię Nowenny i Msze św. w kolejne dni przygotowują Rejony. Tradycyjnie Nowenną do Ducha Świętego modlimy się o odnowę naszej parafii, powierzając Bogu przez kolejne dni mieszkańców poszczególnych Rejonów. I tak liturgię Nowenny przygotowują:

18 V - Rejon I

19 V - Rejon II

20 V - Rejon III

21 V - Rejon IV

22 V - Rejon V

23 V - Rejon VI

24 V - Rejon VII

25 V - Wszystkie wspólnoty

26 V - Wspólnota Szkoły Modlitwy.

Zapraszamy mieszkańców poszczególnych Rejonów i wspólnot do udziału w całej Nowennie nie tylko w dniu prowadzonym przez Rejon, lecz we wszystkie dni nowenny.

7. W najbliższą sobotę wspólnota Szkoły Modlitwy organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 230 nad ranem, powrót około godz. 2400.

8. Za tydzień przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Św. podczas Mszy św. o godz. 1000. Próby przed uroczystością dla dzieci klas III odbędą się we wtorek i w czwartek o godz. 1600. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 1100.

9. Również za tydzień członkowie Caritasu będą zbierać ofiary do puszki jako pomoc dla potrzebujących.

10. Młodzież z KSM Parafii św. Józefa organizuje już VI Dni Papieskie w Łęcznej. Jest wiele ciekawych propozycji więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

11. Pielgrzymi z pielgrzymki do Lichenia ufundowali figurę Matki Bożej Niepokalanej. Można ją zobaczyć wyeksponowaną przy majowej dekoracji w ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać za ten dar.

12. Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Wiklinowej 10 i młodzieży oazowej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców z ul. Wiklinowej 12 w poniedziałek na godz. 1900. W sobotę o godz. 1900 sprzątanie świątyni organizują rodzice dzieci klas III.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły.

Słowa życia na bieżący tydzień