....

Parafia Świętego Michała Archanioła Skarszewy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Świętego Michała Archanioła
ul. ks. Ściegiennego 2
83-250 Skarszewy

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocy
Redaktor: Ks. Proboszcz

1. Wczoraj pożegnaliśmy naszego biskupa diecezjalnego prof. dra hab. Jana Bernarda Szlagę dziękuję wszystkim za modlitwę w intencji zmarłego biskupa, dziękuję delegacjom i parafianom za udział w pogrzebie w piątek i sobotę. Zachęcam do dalszej modlitwy w Jego intencji.

2. Dzisiejsza IV niedziela Wielkanocna jest przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Mod¬litw o Powołania. Zawsze trzeba nam prosić Jezusa Chrystusa - Do¬brego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

3. We wtorek 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie będziemy odmawiali Litanię loretańską. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, które łączymy z codzienną Mszą św. wieczorną, w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00. Odmawiajmy także tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Zachęcamy do gromadzenia się na majowych nabożeństwach przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych. Msze św. we wtorek jak w dzień powszedni o 7.00 i 18.00.

4. W pierwszą środę miesiąca o godz. 17.20 modlitwa Rodziny Żywego Różańca. W środę od godz. 17.00 w salkach można zapisać się na rekolekcje Żywego Różańca w Laskowicach.

5. W pierwszy czwartek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Msze św. jak w niedzielę. W naszym dekanacie odpust w Nowym Barkoczynie – suma o godz. 12.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.30 Msza św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego i Honorowej Straży Najświętszego Sakramentu.

7. Sakrament Pokuty i Pojednania w piątek od godz. 15.00 do 17.00 i 17.30 do 18.00 w kościele parafialnym.

8. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższy piątek i w sobotę od godz. 8.15.

9. W sobotę Czcimy Niepokalane Serce Maryi.

10. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.40 w kościele – spotkanie dla narzeczonych którzy zawierają sakrament małżeństwa w sobotę 5 maja.

11. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych, za tydzień w niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 13.00 – Chrzest św. Następne terminy chrztu 27 maja i 17 czerwca.

12. We wtorek 8 maja pierwsze spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.00.

13. W piątek przypada wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Msza św. polowa w intencji OSP w Kamierowie i Kamierowskich Piecach o godz. 16.00 przy świetlicy wiejskiej w Kamierowie.

14. W dniach 4-6 maja zapraszamy na Jarmark Joannitów. W programie pokazy rycerskie, rekonstrukcja bitwy o Skarszewy, wioska rycerska, kilkadziesiąt straganów, muzyka starodawna i inne atrakcje.

15. 12 maja pielgrzymka do Obór, koszt 50,- zł, wyjazd o 6.45, zapisy w zakrystii lub u p. Cylkowskiej.

16. Intencje Mszalne
17. Dzisiaj po Mszach św. zapisy na Rekolekcje Nowej Ewangelizacji 11-14 października 2012.

18. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje – Bóg zapłać za składane ofiary.