....

Parafia Świętej Rodziny w Pile

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka parafia Świętej Rodziny
ul. Jana Bosko 1
64-920 Piła

Ogłoszenia duszpasterskie
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
13 maja A.D. 2012
+

1. Dziś wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, a także 31 rocznica zamachu na Papieża Jana Pawła II. O godz. 21.00 zapraszamy na Pl. Zwycięstwa pod figurę Błogosławionego Papieża na apel maryjny, na którym to ucałujemy relikwie tego Wielkiego Polaka.

2. Dzisiejsza niedziela jest – DNIEM PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – panią Ewę oraz ks. Andrzeja, którzy przygotowywali dzieci do dzisiejszej uroczystości.

- Wszystkie dzieci, które dziś przystąpiły do I Komunii Św. na mszy św. o godz. 10.30 przychodzą od poniedziałku do piątku na godz. 18.00 na BIAŁY TYDZIEŃ – by w gronie najbliższych przystępować do Komunii Św.

- W czwartek ze względu na Biały Tydzień nie będzie nabożeństwa uzdrowienia.

3. Dzisiaj o 16.00 Eucharystia w ramach przygotowania do bierzmowania.

4. Zapraszamy również o godz. 17.00 na Nabożeństwo DROGI ŚWIATŁA połączone z nabożeństwem majowym.

5. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00 w naszej świątyni.

6. W poniedziałek Caritas Parafialna będzie wydawała żywność od godz. 9.00 do 15.00.

7. Spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej w poniedziałek o godz. 19.00.

8. W tym tygodniu przypadają Święta: w poniedziałek św. Macieja Apostoła, a w środę św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Zapraszamy do modlitwy.

9. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ o godz. 10.30 /Uwaga przesunięcie godziny/ UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla Szkoły Podstawowej nr 5. W ramach przygotowań do tej Uroczystości informujemy że:

- Próby dla dzieci i rodziców od wtorku do czwartku o godz. 16.00. Natomiast w piątek o godz. 18.45. po zakończeniu próby będziemy porządkować naszą świątynię.

- W sobotę spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin o godz. 9.00. Dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o zabranie świec.

- Prosimy wszystkich innych wiernych, którzy zwyczajowo przychodzą na mszę na godz. 11.00 o wybranie innej godziny Eucharystii. Zróbmy miejsce uczestnikom uroczystości I Komunii św.

10. Tygodnik „Gość Niedzielny” o szczególnych upodobaniach Polaków do trzydziestki oraz specjalny dodatek o zasadach finansowania Kościoła w Polsce: „Kto do kogo dopłaca?”.

11. Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę maja o g. 16.00 na nabożeństwo majowe. Szczegóły na plakatach.

12. Organizujemy wyjazd na 19 maja do Koszalina na 40-lecie naszej Diecezji. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii.

13. Informujemy, że 19 maja nasz parafianin BARTŁOMIEJ PRZYBYLSKI PRZYJMIE ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE w Lądzie n/Wartą. Pamiętajmy o nim w naszych codziennych modlitwach. Ks. Bartłomiej zaprasza wszystkich parafian na swoją mszę prymicyjną 3 czerwca o godz. 12.30. Po uroczystościach prymicyjnych odbędzie się nasz tradycyjny FESTYN PARAFIALNY. Zapraszamy do organizacji festynu i przynoszenia fantów.

14. Organizowany jest również wyjazd do Lednicy na 2 czerwca. Zgłoszenia u ks. Damiana.

15. Informujemy, że 3 czerwca br. odbędzie się w Pile radosny „MARSZ DLA ŻYCIA”. Marsz rozpocznie się o godz. 12.30 przy kościele Św. Antoniego i zakończy się na placu Zwycięstwa przy figurze Jana Pawła II. Zachęcamy poszczególnych wiernych, grupy i wspólnoty naszej parafii o przygotowanie transparentów promujących życie, flag, wszystkiego co może ubarwić nasze spotkanie i nadać mu radosny charakter.

16. Parafia nasza organizuje półkolonie letnie dla dzieci w terminach: 9 – 21 lipca i 23 lipca – 4 sierpnia 2012 r. Koszt jednego turnusu 120 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.