....

Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Czarnej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Czarnej

"Niedziela Palmowa

2012-04-01
Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Wielki Tydzień. Wchodzimy w ten okres piękną uroczystością peregrynacji Krzyża Papieskiego i relikwii bł. Jana Pawła II, której przewodniczył będzie ksiądz biskup Adam Szal. / program dziś i jutro wg. planu rekolekcji/.
We wtorek i środę msze święte rano o godz. 7.00 ze względu na spowiedź i peregrynację krzyża w sąsiednich parafiach. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
We wtorek od godz. 8.00 będę odwiedzał chorych. Proszę zgłaszać chorych, których nie odwiedzam w pierwsze piątki miesiąca. Zapisujemy ich w zakrystii.
W czasie trwania Świętego Triduum Paschalnego będziemy również obchodzić pierwszy czwarte, piątek i sobotę miesiąca.
W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Czuwania do godziny 23.00.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy od którego nie ma dyspensy. Niech w tym nam pomaga duch pokuty i nasz dar postny jako zadośćuczynienie za nasze grzechy. Zachęcamy wszystkich parafian do wyciszenia się od popołudnia, by nie zakłócać powagi i nastroju tych świętych dni. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godzinie 17.30 prowadzona przez młodzież RAM-u.
Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się po nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W czasie adoracji krzyża – zapraszamy wszystkich do śpiewu wszystkich trzech części Gorzkich Żali. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00 do godz. 17.30. Po liturgii przeniesienia Pana Jezusa do Grobu – adoracja do 23.00. Plan adoracji wywieszony będzie w gablocie ogłoszeń.
W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 8.00 do 23.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 . Zawodzie o godz. 10.00 oraz przy Alei Pysiowej – dla Kołków o godz. 10.30.
O godzinie 19.00 – rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą naczynia na wodę święconą oraz świece.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00, zaś następna o godz. 10.30. Nie będzie mszy świętej popołudniowej.
W czasie procesji zabieramy feretrony, chorągwie oraz baldachim. Proszę by te czynności podjęli uczniowie z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum oraz młodzież starsza. Strażaków proszę o zabranie baldachimu oraz chorągwi.
Dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanej za zrobienie porządku i dekorację w kościele. Bóg zapłać! Prosimy, aby zadbać o kościół po każdej wieczornej adoracji od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty włącznie.
Są w zakrystii jeszcze paschaliki i baranki. Kogo stać to prosimy o wsparcie naszego diecezjalnego Caritasu."