....

Parafia Wniebowzięcia NMP w Bolszewie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia rzymsko-katolicka

pw. Wniebowzięcia NMP

ul. Ks. Stanisława Konarskiego 1

84 - 239 Bolszewo

"Niedziela Palmowa 01.04.2012 r.
1. Niedziela Palmowa jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Ludziom młodym życzymy, by przyjęli do swojego serca Chrystusa. Niech będzie dla nich najlepszym Przyjacielem i Przewodnikiem we wszystkich ziemskich zmaganiach.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po mszy św. wieczornej, tj. około godziny 19.00 Droga Krzyżowa, którą odprawimy na terenie naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele, a zakończenie koło kapliczki przy ulicy Długiej. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w Drodze w Krzyżowej. Strażaków prosimy o kierowanie ruchem i pomoc w niesieniu krzyża.
3. W kościołach naszego dekanatu, w godzinach od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00 odbywa się spowiedź wielkanocna. W poniedziałek w kościele N.M.P. Królowej Polski na Osiedlu Kaszubskim; we wtorek w Kolegiacie Wejherowskiej; w środę u Ojców Franciszkanów.
4. W poniedziałek 2 kwietnia br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta o Boże błogosławieństwo i pomyślne zdanie sprawdzianu dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Szóstoklasistów oraz ich rodziców serdecznie zapraszamy.
5. 5 kwietnia rozpocznie się Triduum Paschalne.
6. W Wielki Czwartek, który jest pamiątką ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa, koncelebrowana Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godziny 22.00.
7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W naszym kościele o godz. 16.15 Droga Krzyżowa, o godz. 17.00 liturgia wielkopiątkowa zadoracją krzyża i Komunią św. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Pana Jezusa z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę będzie przez całą noc. Najpierw o godz. 20.00 adorować będą dzieci; o godzinie 21.00 młodzież, o godz. 22.00 Żywy Różaniec, Wspólnota Królowej Pokoju, Czciciele Miłosierdzia Bożego i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Plan całonocnej adoracji zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Strażaków prosimy o trzymanie warty przy Grobie Pańskim.
8. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża i przy Bożym Grobie przeznaczone będą na utrzymanie Sanktuariów w Ziemi Świętej.
9. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym gdy przyjdziemy święcić pokarmy. Poświęcenie pokarmów w godzinach od 10.00 do 14.30. O godz. 19.00 WIGILIA PASCHALNA – poświęcenie ognia i Paschału oraz Msza święta z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego - przynosimy ze sobą świece.
10.Procesja rezurekcyjna i Msza Święta w intencji parafian i wiernych uczęszczających do naszej świątyni, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00 rano. Do udziału w Rezurekcji zapraszamy wszystkich wiernych oraz orkiestrę, strażaków, panów do niesienia baldachimu, asystę do feretronów i chorągwi. Pozostałe Msze Święte od godziny 8.30 według porządku niedzielnego.
11.W dniach 21 i 22 kwietnia br. z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na spotkanie modlitewne w Sanktuarium Świętego Józefa. Koszt przejazdu 90 złotych. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i szczegółowe informacje u Księdza Grzegorza Sekuły.
12.Ksiądz Tomasz Abramowicz serdecznie zaprasza na Pijarską Pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach od 4 do 14 sierpnia 2012 r. W programie m.in. Msza Św. przy grobie bł. Jana Pawła II a także u św. Ojca Pio i św. Antoniego oraz najważniejsze miejsca związane ze św. Józefem Kalasancjuszem. Szczegółowe informacje w zakrystii. "