....

arafia Matki Bożej Nieustają…cej Pomocy w Starachowicach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: arafia Matki Bożej Nieustają…cej Pomocy w Starachowicach

"5 Niedziela Wielkiego Postu - 25 III 2012 r.1. Dziś w piątą niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie w kościołach zasłaniane są krzyże. Uświadamia nam to jak już blisko są dni Paschy Pana. Starajmy się wchodząc lub wychodząc z kościoła ucałować krzyż wyłożony pod chórem, a by w ten sposób oddać hołd znakowi naszego zbawienia. W modlitewnym przeżyciu tego świętego czasu pomogą nam także nabożeństwa:

· w najbliższy piątek - Droga Krzyżowa o godz. 19.00 ulicami naszej Parafii (Wysockiego, Dwernickiego, 6-września, Żytnia i Jana Pawła)

· w niedziele - Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej o godz. 16.00. Podczas nabożeństw Gorzkich Żali zbierane są ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Bożego. Bezpośrednio po Nabożeństwie Gorzkich Żali sprawowana jest msza święta recytowana.

Natomiast spowiedź wielkopostna odbędzie się w sobotę 31 III.2. Zachęcamy także do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się codziennie bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00 i trwa do godziny 20.00.3. Z tej racji, że niedziela przypadła 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz dzień świętości życia obchodzimy jutro. W tym dniu szczególnie zachęcamy do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI czyli modlitwy za poczęte, ale jeszcze nienarodzone dziecko. Pod chórem są wyłożone formularze z tekstem modlitwy, które możemy zabrać do domu i złożyć jutro na mszach św. rozpoczynając w ten sposób duchowa adopcję, która zakończy się w dzień Bożego Narodzenia.4. Już dziś zachęcamy do udziału w drugim 24-godzinnym czytaniu Biblii. Odbędzie się ono w Ciemnicy bezpośrednio po zakończeniu liturgii Wielkiego Czwartku i trwać będzie do rozpoczęcia Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. Już od dziś i w czasie rekolekcji, włącznie do Niedzieli Palmowej, będą wyłożone listy na które będziemy mogli się zapisać. Zachęcamy do udziału w czytaniu Biblii całymi rodzinami.5. We wtorek po nauce stanowej dla mężczyzn w sali pod kościołem odbędzie się spotkanie Rady Rycerzy Kolumba. Prosimy o obecność wszystkich braci Rycerzy.6. W sklepiku parafialnym możemy nabyć palmy i kartki świąteczne. Pamiętajmy, że dochód z rozprowadzana artykułów religijnych w całości przeznaczony jest na pomoc ubogim z naszej parafii.7. We wtorek odbędzie się w naszej parafii spowiedź osób chorych w domach. Bardzo prosimy w zakrystii zgłaszać osoby chore, które same nie mogą przyjść do Kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu spowiedzi św. i namaszczenia chorych. Prosimy także osoby dysponujące czasem i samochodem o zgłoszenie się do zakrystii, aby pomóc kapłanom dotrzeć do tych domów.8. Dziękujemy czterem rodzinom z ul. Hauke Bosaka 4 i 6 za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii i ofiarę 120 zł na potrzeby parafii. Troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Lelewela 1 i 3.9. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj m.in.:

- płyta CD z poruszającą muzyką na Wielki Tydzień;

- o Kubie i Meksyku – krajach, które w tych dniach odwiedza Benedykt XVI;

- czym różni się Fundusz Kościelny od Komisji Majątkowej?

W najnowszym „Małym Gościu” m. in.:

- płyta z testami sprawdzającymi wiedzę dla gimnazjalistów;

- Trzy Najważniejsze Dni w roku – przewodnik po Triduum Paschalnym;10. W minionym tygodni pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Pukosa. Jej dusze, a także naszych bliskich zmarłych polećmy teraz Bożemu Miłosierdziu.11. 24 marca o godzinie 17.35 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zmarł biskup Edward Materski, pierwszy biskup diecezji radomskiej. Miał 89 lat. 19 lutego przeszedł poważną operację chirurgiczną, niestety w ostatnich tygodniach jego stan znacznie się pogorszył.

Ksiądz Biskup dr Edward Materski urodził się w Wilnie 6 stycznia 1923 roku w polskiej rodzinie inteligenckiej jako syn Ignacego i Marii z Filutowskich.

W 1968 r. konsekrowany biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej przez Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w 1981 r. biskupem sandomierskim. 4 czerwca 1991 r. gościł w Radomiu Jana Pawła II. W ramach reorganizacji diecezji w Polsce w 1992 roku został mianowany przez bł. Jana Pawła II pierwszym biskupem diecezji radomskiej.

Jest honorowym obywatelem Radomia, Skarżyska Kamiennej i Chmielnika. Był inicjatorem budowy radomskiego seminarium, założył tygodnik diecezjalny "AVE” i drukarnię, a w 1993 r. stworzył nasze radio, które było pierwszym lokalnym radiem w Radomiu. Biskup Materski powołał do życia 131 nowych parafii, w tym także naszą. Od 1999 roku był biskupem seniorem diecezji radomskiej. Został odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W grudniu bp Materski obchodziłby 44. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

Przez ostatni miesiąc Zmarły Pasterz przeżywał swoją Drogę Krzyżową w radomskim szpitalu.

Pragniemy z całego serca podziękować Wszystkim, którzy w różny sposób wspierali Księdza Biskupa w pracy duszpasterskiej oraz w chorobie. Składamy wyrazy szacunku i wdzięczności Radomskiej Służbie Zdrowia. Bardzo dziękujemy za modlitewne towarzyszenie Księdzu Biskupowi w trudnych chwilach cierpienia.

Uroczystości pogrzebowe Księdza Biskupa Edwarda Materskiego odbędą się w środę, 28 marca i w czwartek, 29 marca 2012 roku.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie”…Program uroczystości pogrzebowych:

Środa, 28 marca 2012 r.

9.00 – Ciało Księdza Biskupa zostanie przewiezione do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu

10.00 – Msza Święta

Po Mszy Świętej czuwanie modlitewne w Seminarium

15.00 – Przewiezienie ciała Księdza Biskupa do Katedry Radomskiej

17.00 – Msza Święta

Nocne czuwanie z udziałem grup modlitewnychCzwartek, 29 marca 2012 r.

11.00 – Msza Święta

  Kondukt pogrzebowy przejdzie na cmentarz przy ul. Limanowskiego"