....

Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej - Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej - Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie

"V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 III 2012

1. DZISIAJ: Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.15. Po nabożeństwie adoracja relikwii Krzyża św. przez ucałowanie. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.

2. W TYM TYGODNIU

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Msze św. w tym dniu jak w niedzielę – tylko w miejsce Mszy św. o 14.00 będzie o godz. 16.30.

3. DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEGO MIASTA

W piątek 30 marca w miejsce drogi krzyżowej o 17.00 odprawimy drogę krzyżową ulicami miasta po Mszy św. wieczornej godz. 18.45. Przejdziemy tradycyjnie, w kierunku osiedla grunwaldzkiego za lodowiskiem, do krzyża na osiedlu i powrót do bazyliki. Prosimy uczestników, aby zabrali ze sobą świece, które zapalone poniesiemy w czasie drogi krzyżowej. Zachęcamy do udziału.

4. PRZEDŚWIĄTECZNA SPOWIEDŹ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wszystkich uczniów Szkół Podstawowych zapraszamy do przedświątecznej spowiedzi w czwartek. Kl od II do IV od godz. 15.30. Klasy V i VI od 16.00.

Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

5. PRZEDŚWIĄTECZNA SPOWIEDŹ I MSZA ŚW. DLA GIMNAZJUM

Wszystkie klasy Gimnazjum zapraszamy na przedświąteczną spowiedź i miesięczne spotkanie na Mszy św. wyjątkowa w czwartek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi od 17.30.
6. PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU /WYJĄTKOWO ZE WZGLĘDU NA WIELKI TYDZIEŃ/

Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)

7. OKRES WIELKIEGO POSTU

Powoli dobiega końca okres wielkiego postu. W tym okresie Kościół przypominanam o naszym nawróceniu do Boga i pogłębieniu naszej wiary. Mają nam w tym pomóc nabożeństwa wielkopostne.
NABOŻEŃSTWA OKRESU WIELKOPOSTNEGO

GORZKIE ŻALE I KAZANIE PASYJNE NIEDZIELA 15.15.

DROGA KRZYŻOWA
DLA DOROSŁYCH W KOŚCIELE PIĄTEK – PO MSZY ŚW. O 8.00 I O GODZ. 18.45
NA KALWARII SOBOTA – WYJŚCIE Z BAZYLIKI O 15.00.
DLA DZIECI: CZWARTEK – 16.30 (w ramach Mszy szkolnej)

ZALECKI ZA ZMARŁYCH, KTÓRYCH WSPOMINAĆ BĘDZIEMY W CZASIE DROGI KRZYŻOWEJ MOŻNA SKŁADAĆ W ZAKRYSTII, KANCELARII I SKARBONCE PRZY ZAKRYSTII.

OFIARĘ NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU MOŻNA SKŁADAĆ U SIOSTRY HIERONIMY LUB W ZAKRYSTII

8. PRZEDŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 7.30 Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

9. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

NIEDZIELA PALMOWA. Święcenie palm na każdej Mszy św. do południa a o 10.30 procesja z palmami wokół bazyliki.

MŁODZIEŻ CAŁEJ ARCHIDIECEZJI GROMADZI SIĘ W KATEDRZE KATOWICKIEJ O GODZ. 14.00. Młodzież naszej parafii zachęcamy do udziału w tym spotkaniu. Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie wszystkich zatrudnionych przy parafii. Polecamy ją ofiarności parafian. Za wszelką złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. NABOŻEŃSTWA

Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i 17.30..

Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – w czwartek o 17.15;

Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja w piątek po Mszy św. o 6.30.

11. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH

RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I-SZEJ I WCZESNEJ KOMUNII ŚW. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE PRZED SPOWIEDZIĄ DZIECI W PONIEDZIAŁEK 26 III O 18.45 W BAZYLICE. Obecność obowiązkowa.

Katecheza dla dorosłych – we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie modlitewne Lectio Divina – w środę po Mszy św. wieczornej w salce w GCI,

Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej

12. PASCHALIKI WIELKANOCNE I KARTKI ŚWIĄTECZNE
Jak co roku „Caritas” rozprowadza przed Wielkanocą – świece paschaliki w cenie 6,- zł. Można je nabyć: w kiosku parafialnym w zakrystii i kancelarii. Ofiara przeznaczona jest na potrzeby biednych. Gorąco zachęcamy. Potraktujmy zakup paschalika jak jeden z uczynków pokutnych - jałmużnę wielkopostną.
  Przed każdymi świętami religijnymi zachęcamy do wysyłania życzeń na kartkach o tematyce religijnej. Można je nabyć także w kiosku parafialnym."