....

Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka
pod wezwaniem
Najświętszej Marii Panny Królowej Polski
ul. Żeromskiego 21
66-400 Gorzów Wielkopolski

"4 Niedziela Wielkiego Postu, Laetare – 18 marca 2012 r.

Biskup Stefan Regmunt kieruje do nas komunikat z okazji Dnia Świętości Życia:
W dniach 24 i 25 marca br. w parafiach, dekanatach i miastach całej diecezji obchodzić będziemy Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia.
W tych dniach będziemy dziękować Bogu za dar życia, a także modlić się o zmianę myślenia i postawy tych ludzi, którzy promują cywilizację śmierci. W obliczu wielkiego zagrożenia demograficznego w Polsce, dawanie świadectwa miłości do życia ludzkiego i troska o każde życie poczęte, stanowi pierwszorzędne zadanie każdego Polaka i katolika. Naszym przewodnikiem na tej drodze będzie bł. Jan Paweł II – obrońca życia, małżeństwa i rodziny. Świat, szczególnie zlaicyzowany, potrzebuje naszego świadectwa. Potrzebuje przypomnienia o godności ludzkiego życia, w jego wymiarze ziemskim i wiecznym.
Serdecznie zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny z dziećmi, świadków wiary i miłości do dziecka poczętego, mieszkańców miast i wiosek do udziału we Mszy św. i Marszu dla Życia. Zapraszam dzieci i młodzież, zwłaszcza grupy oazowe, muzyczne i inne zespoły parafialne. Niech nie zabraknie też naszych drogich babć i dziadków z wnukami, a także chorych i niepełnosprawnych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za dawanie świadectwa o wartości życia, które stanowi dar nieskończonej miłości Boga do człowieka. Na Marsz zabierzmy ze sobą transparenty z hasłami wzywającymi do obrony życia oraz chorągiewki w barwach papieskich i narodowych.
Marsz dla Życia będzie kulminacyjnym wydarzeniem Festiwalu Życia. W Gorzowie Wlkp. będzie połączony z Białym Marszem, który odbędzie się 2 kwietnia. Szczegółowy program Festiwalu Życia jest podany na plakatach. Wszystkim, którzy włączą się w obchody Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia już teraz z serca błogosławię.
Biskup Stefan Regmunt

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Wojciech Sugier, kapucyn. Zachęcamy do wzięcia plakatów i ulotek o rekolekcjach. Plakaty wywieśmy w blokach i kamienicach, a ulotki dajmy znajomym i sąsiadom, których nie ma w kościele, którzy nie słyszeli o rekolekcjach, bądź zapomnieli o Panu Bogu.
2. W piątek po Mszy wieczornej odbędzie się Droga Krzyżowa wokół świątyni w intencji naszych rekolekcji. Tego dnia dla dorosłych i młodzieży będzie tylko ta jedna Droga Krzyżowa. Dzieci zapraszamy na godz. 17.00.
3. W najbliższą sobotę pragniemy zrobić wiosenne porządki wokół kościoła. Wszystkich, którym zależy na pięknie naszej świątyni i jej otoczenia, zapraszamy do pracy na godz. 10.00. Trzeba przynieść ze sobą grabie, miotły i rękawice do pracy.
4. Jutro uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona mężczyzn, mężów i ojców. Msza odpustowa w parafii OO. Oblatów o godz. 18.30.
5. Od dzisiaj można nabywać małe świece paschalne w cenie 5 zł, które zapalimy podczas Wigilii Paschalnej w kościele, a następnie podczas śniadania wielkanocnego w naszych domach. Dochód wspiera działalność diecezjalnej i parafialnej Caritas.
6. Parafialny Zespół Caritas organizuje wielkanocną zbiórkę żywności dla potrzebujących pomocy pod hasłem: „Tak, pomagam”. Dary składamy do kosza z tyłu kościoła lub w zakrystii.
7. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów kartki świąteczne. Ofiary przeznaczone są na formację Służby Liturgicznej Ołtarza.
8. W lutym odbyła się zbiórka na hospicjum w Wilnie organizowane przez Siostry Jezusa Miłosiernego. Stacje Drogi Krzyżowej do tego hospicjum wyrzeźbił artysta gorzowski pan Jerzy Gąsiorek, a rozważania napisał pan Roman Habdas. Książeczkę ze zdjęciami Drogi Krzyżowej i rozważaniami można nabyć za dobrowolną ofiarę przy stoliku ze świecami, wspierając w ten sposób działalność hospicjum w Wilnie.
9. Na planszach przy głównym wyjściu z kościoła są informacje o pielgrzymkach, rekolekcjach i misteriach odbywających się w najbliższych tygodniach.
10. Na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii można zapoznać się z treścią komunikatu z ostatniego zebrania Konferencji Episkopatu Polski. Są tam poruszone sprawy społeczne i finansowe Kościoła, stanowisko w sprawie obrony życia oraz obecności religii w szkołach.
11. W prasie katolickiej o niesprawiedliwym traktowaniu TV Trwam, o tych, którzy pierwsi pomogli w katastrofie kolejowej, a także:
- w Niedzieli o próbie zamachu na religię w szkołach i Festiwalu życia w naszym mieście;
- Gość Niedzielny o zamachach na chrześcijan w Nigerii i o tym, że rekolekcje muszą boleć.
12. Bóg zapłać za ofiary składane w ramach jałmużny postnej, dla osób potrzebujących pomocy, na kwiaty do Bożego Grobu i na utrzymanie naszej świątyni."