....

Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie

"IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW DZISIAJ:


Godzinki do M. P. Jezusa – godz. 6.00
Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej,

o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Dzisiaj kolejne Dni Skupienia dla Narzeczonych w auli Domu Katechetycznego o godz. 15.00.
Spotkanie Rady Duszpasterskie dzisiaj o godz. 19.00


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:


PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W WIELKIM POŚCIE

- we czwartki po mszy o 18.00 w intencji trzeźwości

- w piątki Drogi Krzyżowe:

16.20 dla dzieci
17.00 dla starszych
po mszy o 18.00 dla młodzieży

- w soboty po mszy o 18.00 w intencji bezrobotnych, rodzin, pokoju, nienarodzonych;

W duchu wielkopostnej solidarności wesprzyjmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła. Dzisiaj pragniemy przyjść z pomocą kuchni św. Brata Alberta, przez składanie ofiar do puszek przed kościołem.

Pragniemy także wspomóc „Caritas” naszej parafii, która pomaga najuboższym rodzinom. Pomoc tę okażemy przez zakup baranków czy paschalików wielkanocnych w naszym kiosku „Emaus”. Ofiary z tych zakupów będą przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii.

Jutro rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży licealnej. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawcami klas po zajęciach w szkole weźmie udział w konferencji rekolekcyjnej i misterium przygotowanym w Auli Domu Katechetycznego. Rekolekcje zakończą się w środę spowiedzią i Mszą św.

Jutro też przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta będzie miała bogatą oprawę liturgiczną.

O godz. 8.00 Msza św. w intencji Czechu Rzemiosł Różnych w Andrychowie. Przed Mszą św. zostanie poświęcony po renowacji witraż św. Rodziny, ufundowany 100 lat temu przez rzemieślników.

O godz. 17.30 rozpocznie się uroczystość nadaniem imienia ks. dr Stanisława Sikory Domowi Katechetycznemu w 20. Rocznicę jego śmierciZapraszamy do jak liczniejszego udziału w tej uroczystości.


Najbliższa niedziela będzie już piątą niedzielą Wielkiego Postu. Rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje dla całej wspólnoty parafialnej. Nie odkładajmy na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej i nie szczędźmy czasu na modlitwę, również tę wspólnotową podczas nadchodzących rekolekcji, jak i wielkopostnych nabożeństw, odprawianych w naszym kościele.


w CZWARTEK O GODZ. 19.00 czytanie PISMA ŚWIĘTEGO. Zapraszamy wszystkich chętnych 20-30-latków. Sakrament małżeństwa nie jest przeszkodą w czytaniu wspólnym Ewangelii."