....

Sanktuarium i Parafia NNMP w Tuchowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Sanktuarium i Parafia NNMP w Tuchowie

"4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2012.

Utworzono: sobota, 17, marzec 2012

W poniedziałek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu, jak w dni powszednie.

19 marca bp Władysław Bobowski będzie obchodził 80. urodziny. Z tej okazji w katedrze tarnowskiej, o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św., na którą jesteśmy zaproszeni. Msza św. będzie transmitowana przez radio RDN Małopolska.

Rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych rozpoczną się w poniedziałek 19 marca. Dzieci ze szkoły podstawowej z Karwodrzy przychodzą do kościoła na godz. 9.00, zaś gimnazjum z Karwodrzy i z Tuchowa na 11.00. Dokładny program rekolekcji jest im znany. Rodziców prosimy, aby zadbali o uczestnictwo swoich dzieci w rekolekcjach.

Droga krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek: dla dzieci – o godz. 16.00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15; Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.

Są jeszcze rachunki sumienia dla młodzieży, małżonków i starszych. Można je nabyć przy ołtarzu Serca Pana Jezusa i w zakrystii.

W przyszłą niedzielę 25 marca po mszy świętej o godzinie 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Przypominamy, że zmiana czasu na letni przypada w nocy z soboty na niedzielę (24/25.03). W związku z tym ogłaszamy, że od przyszłej niedzieli obowiązuje letni czas nabożeństw. Msze św. wieczorne w dni powszednie, świąteczne i niedzielne będą sprawowane o godz. 19.00. Ze względu na nabożeństwa wielkopostne w piątek i w niedzielę msza św. pozostaje o godz. 18.00.

Pomocą w naszym nawróceniu są nabożeństwa sprawowane w ciągu tygodnia w bazylice. Przy sanktuarium mają miejsce:
- Codzienna adoracja Najśw. Sakramentu,
- Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach różańcowych,
- Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli,
- Modlitwa różańcowa w intencji rodzin,
- Nieustanna Nowenna,
- Adoracja wynagradzająca za grzechy.

Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa można składać produkty spożywcze do kosza dla ubogich oraz ofiary do skarbonki jako jałmużna wielkopostna.

Zbliża się Dzień Świętości Życia, który będziemy obchodzić w poniedziałek 26 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodami tego dnia jest związana praktyka duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. W kaplicy Matki Bożej „ocznej” wyłożone są deklaracje, którą należy wypełnić i przynieść 26 marca na mszę św. o godzinie 19.00, podczas której nastąpi uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, „Wieści Tuchowskie” oraz baranki na stół wielkanocny i paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free"