....

Polska Misja Katolicka : Parafia w Hull

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Polska Misja Katolicka : Parafia w Hull

"5. niedziela Wielkiego Postu - 18/03/2012
Przeżywamy Wielki Post czyli szczególny czas, w którym Kościół proponuje nam pokutę i umartwienie jako drogę do oczyszczenia naszej relacji z Bogiem i umocnienia siły naszego ducha. Podejmijmy na czas Wielkiego Postu osobiste postanowienia, żeby w święta wielkanocne wkroczyć z radością, że zwyciężamy grzech razem z Chrystusem. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
Scarborough, York, Hull. Droga Krzyżowa w Scarborough i Yorku – przed Mszami niedzielnymi; w Hull – w piątki Wielkiego Postu, godz. 19., następnie Msza Św.
Hull. Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą, godz. 16.40.
Do jak najlepszego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego przygotują nas rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Grzegorz Szumera, doktorant filozofii KUL-u. Program rekolekcji wielkopostnych i spowiedzi świątecznej – tutaj.
Porządek nabożeństw na Triduum Pachalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego – tutaj.
W poniedziałek 26.03.2012 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W związku z tym w niedzielę 25.03.2012 w ramach akcji „White Flower Appeal” zbiórka do puszek na organizację SPUC broniącą życie od poczęcia.
W związku z Dniem Świętości Życia jesteśmy wszyscy zachęceni do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono na otoczeniu opieką modlitewną jednego dziecka zagrożonego aborcją. Przez dziewięć miesięcy odmawiamy dziesiątek różańca i specjalną modlitwę, zamieszczoną tutaj. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.duchowaadopcja.com.pl.
Za tydzień Niedziela Palmowa. Tradycyjnie odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę. Będzie okazja zakupić palmę w kościele.
York. Spotkania środowe w środę 28/03/2012. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do 1. Komunii Św. o godz. 17. Spowiedź – 18.15, Droga Krzyżowa – 18.30, następnie Msza Św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, nauki przedmałżeńskie – godz. 20.
Hull. W naszej parafii rozpoczyna działalność Centrum Polonijne oferujące bezpłatne tłumaczenia, wypełnianie dokumentów, rekreacja dla dzieci, młodzieży i dorosłych – w sali kościoła św. Karola (Charles Street), w najbliższy piątek 30/03/2012, godz. 17. – 19.
Już teraz ogłaszamy wyjazdy organizowane przez naszą parafię: Wakacje dla dzieci i młodzieży w Polsce 01-10.08.2012. Pielgrzymka do Ziemi Świętej 20-29.10.2012.
Bardzo gorąco zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
Informacje na temat systemu darowizny Gift Aid wyłożone są z tyłu kościoła lub dostępne tutaj.
Jest możliwość zakupienia Pisma Świętego, Biblii dla dzieci, pisma „Miłujcie się”, krzyża na ścianę oraz innych dewocjonaliów – po Mszy Św. przy wyjściu z kościoła.
Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy najlepsze życzenia, zdrowia i obfitości łaski Bożej na każdy dzień życia."