....

Parafia pw. Świętej Trójcy w Czudcu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia pw. Świętej Trójcy w Czudcu
ul. Kościelna 1
38-120 Czudec

"IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2012 r.

Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym. Po Mszy św. o g.15.30 spotkanie z rodzicami i chrzestnymi oraz katecheza przedmałżeńska.


Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP- Patrona Kościoła Powszechnego. Dzień modlitw za kościół, rodziny, robotników, rzemieślników, ojców oraz wszystkich solenizantów. Odpust w Lutczy.


W najbliższy czwartek, w naszej parafii, przeżywać będziemy Wizytację Kanoniczną, którą już rozpoczął Ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Górny. Wizytacja rozpocznie się od spotkań w naszych szkołach:
- o 8.00 – Gimnazjum,
- o 9.30 – Szkoła Podstawowa,
- o 11.00 – Przedszkole,
- o 11.30 - Zespół Szkół w Czudcu.
Po południu, o godz. 17.00, ks. Biskup spotka się ze wszystkim Grupami Parafialnymi, które w Domu Parafialnym przedstawią sprawozdania ze swej działalności na rzecz parafii. O godzinie 18.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Przed Mszą św. nastąpi przywitanie przez przedstawicieli poszczególnych stanów. Na Mszę św. bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, zarówno starszych jak również młodzież i dzieci – całą rodzinę parafialną. Prosimy wszystkich panów strażaków w mundurach, oraz wszystkie poczty sztandarowe naszych szkół.
W czwartek nie będzie Drogi Krzyżowej. Sprzątanie kościoła w czwartek po Mszy świętej porannej (zamiast poniedziałku)


W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 i 20.00. Jeżeli nie zostajemy na Mszę św. po Drodze Krzyżowej, to nie wychodźmy z kościoła wcześniej ale dopiero po Komunii św. i błogosławieństwie.


Zapraszamy do liczniejszego udziału w piątkowej, całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, zwłaszcza w porze południowej. Zwracamy się szczególnie do wszystkich grup parafialnych aby dołączyły do róż żywego różańca i podjęły modlitwę za ojczyznę i kościół, za który są szczególnie odpowiedzialne.


W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy dziękczynienie za 20 lat istnienia Diecezji Rzeszowskiej. Centralna uroczystość transmitowana przez telewizję Polonia odbędzie się w katedrze rzeszowskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.00. Ks. Biskup zaprasza wiernych całej diecezji na ten Jubileusz.


Od piątku rozpoczynamy Triduum przed Dniem Świętości Życia, które poprowadzi młodzież z Oazy i KSM-u. Zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 20.00 i w sobotę na różaniec o godz. 16.30 w intencji poczętych dzieci, których życie jest zagrożone. W poniedziałek (26 marca) na Mszach św. odbędzie się Duchowa Adopcja Poczętego Życia. Prosimy wszystkich którzy pragną ratować zagrożone dzieci, aby pobrali karteczki znajdujące się na bocznych ołtarzach i wpisali swoje imię i nazwisko.


Bóg zapłać za sprzątanie kościoła następującym osobom: .

Dziękujemy za wpłaty na potrzeby naszego kościoła, paniom: .


Wyrażamy wdzięczność rodzicom młodzieży bierzmowanej za alby złożone w darze ołtarza z racji Sakramentu Bierzmowania.


Z soboty na niedzielę zmiana czasu. Przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do przodu."