....

Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

"Ogłoszenia duszpasterskie 18.03.2012 r. 4 niedziela Wielkiego Postu
Napisał: ks. Kazimierz Gniedziejko

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1300 Ordynariusz naszej Diecezji Abp Henryk Hoser SAC dokona poświęcenie przygotowywanych ostatnio kaplic. Będzie to również okazja do uczczenia św. Józefa – Patrona naszego pięknego miasta. Zapraszamy na te uroczystości.

Jutro, 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła i naszego miasta. Podczas Mszy Świętej przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężczyzn z naszej wspólnoty parafialnej – mężów i ojców, o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Msze św. o godz. 630, 700, 830 i 1800 – zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 18:00 będzie możliwość ucałowania relikwii błogosławionego Jerzego Popiełuszki gdyż jest to 19 dzień miesiąca. W tym dniu przypada też 7. rocznica święceń biskupich Pasterza diecezji Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.

Nabożeństwa wielkopostne:
Gorzkie Żale z procesją w niedziele o godz. 1700
Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1700 i 1900 ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki, na próbę sypania kwiatków, w sobotę 24 marca 2012 r. o godz.1000. Zapraszamy też chętne dziewczynki, które chcą w ciszy adorować Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (godziny adoracji do ustalenia od 900-1700; adoracja po pół godziny). Proszę zgłaszać do s. Doroty lub ks. Pawła.

Parafia św. Jana Chrzciciela w Michalinie zaprasza na koncert muzyki cerkiewnej. W środę (21 marca) o godz. 19.00 w tamtejszym kościele wystąpi Dziecięcy Chór z Rostowa nad Donem.

Kolejne spotkanie z cyklu: "Bardziej być" odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 24 marca, o godz. 1900. Poprowadzi je Grzegorz Grochowski, nt.: ”Jak utrzymywać dobre relacje z dziećmi?”. Zapraszamy przede wszystkim mężczyzn, ojców, ale również kobiety i matki. Więcej informacji na stronie internetowej.

Katecheza dla rodziców i dzieci kl. III w przyszła niedzielę po Mszy św. o 1130.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Może i u nas ten piękny dar duchowy zostanie podjęty; deklaracje będą wyłożone w niedzielę 25 marca, na stoliku, a złożenie uroczyste odbędzie się w liturgiczną uroczystość – czyli 26 marca br.

25 marca, w niedzielę, o godz. 11:00, spotkanie Róży Różańcowej Dzieci w salce na plebanii i wymiana tajemnic różańcowych.

Zebrała się jedna Róża Rodziców, którzy modlą się w intencji dzieci, ale są jeszcze chętni i zaczęła się tworzyć druga Róża, dlatego zapraszamy rodziców do włączenia się w modlitwę za dzieci.

Zapraszamy do udziału w warsztatach dla ojców prowadzonych przez specjalistów z TATO.NET nt.: „Jak utrzymywać dobre relacje z dziećmi? Siedem sekretów efektywnego ojcostwa”. Odbędą się one 23 i 24 marca. Koszt: 40zł od osoby. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

31 marca, w sobotę, organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich. Zapraszamy szczególnie młodzież oraz studentów. Koszt: 40zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Wielki Post jest czasem świadczenia miłosierdzia. W niedzielę za tydzień przed kościołem spotkamy przedstawicieli Grupy Charytatywnej i Forum Chrześcijańskiego, którzy będą zbierać fundusze na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących z naszego miasta. Pamiętajmy też, że rozliczając PIT możemy przekazać na SFCh 1% z podatku.

Rozpoczynamy segregację śmieci na cmentarzu. Parafia zakupiła dwa kontenery – Są koloru zielonego, zakryte – ustawione przy bramach nowego cmentarza. Prosimy o wrzucanie do nich wypalonych zniczy i świec. Będą one wywożone bezpłatnie i o tyle chcemy zmniejszyć, bardzo wysokie jak dotychczas, faktury za wywóz śmieci z cmentarza."