....

Parafia Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła Brzesko

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Ap.
32 - 800 Brzesko, ul. Głowackiego 2

"5 Niedziela Wielkiego Postu – 25. marca 2012 r.

1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zmienia się też charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty, a teraz będziemy w liturgii skupiać się na rozważaniu Męki Pańskiej. Jeszcze raz kierujemy wezwanie do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach.

2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Dzisiaj można pobrać sobie deklaracje przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje /ostatnią kartkę/ będzie można złożyć jutro na Mszach św. lub w tygodniu w zakrystii. Bardzo serdecznie zachęcamy do podjęcia tej dziewięciomiesięcznej modlitwy, by w ten sposób uratować zagrożone życie dziecka.

3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Także w środę na Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejna comiesięczna katecheza dla dorosłych, poprowadzi ją ks. Jan Bartoszek, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej, a tematem katechezy będzie „25 rocznica pobytu Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji Karoliny Kózka”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Odnowa w Duchu Św. zaprasza w piątek na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową o 17.30. Z tej racji nie będzie u nas Drogi Krzyżowej dla młodzieży o 19.00.

5. Duszpasterze Młodzieży serdecznie zapraszają na Dekanalne Spotkanie Młodych w piątek 30 marca na godz. 20.00 do Kościoła Miłosierdzia Bożego w Brzesku. W programie Droga Krzyżowa ze św. s. Faustyną i Komunia święta.

6. W sobotę w Tarnowie odbędzie się Marsz w obronie wolnych mediów, TV Trwam oraz przeciwko dyskryminacji Kościoła. Rozpoczęcie Marszu o 16.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

7. Prosimy o zgłaszanie chorych na spowiedź i komunię św. wielkanocną. Zgłoszenia w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie w ciągu tego tygodnia. Chorzy, do których kapłani na stałe jeżdżą w pierwszy piątek nie muszą się zgłaszać. Przy zgłoszeniu prosimy podać adres i numer telefonu chorego.

8. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na Mszy św. o godz. 10.30. Rozpocznie się ono na Rynku o godz. 10.15, tam będzie poświęcenie i w procesji wyruszymy do kościoła. Po uroczystościach odbędzie się konkurs palm. Składka z przyszłej niedzieli, jako jałmużna postna za korzystanie z wszelkiego rodzaju dyspens w ciągu całego roku, przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

9. Od przyszłej niedzieli po przerwie zimowej wracają Msze św. w kościele Ducha Świętego.

10. W przyszłą niedzielę zamiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.

11. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Maciejowi oraz Klubowi Sportowemu „Jakub”, za wczorajsze przygotowanie i poprowadzenie Diecezjalnych Mistrzostw w Piłce Nożnej Halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza z całej naszej diecezji. Serdeczne podziękowania składamy także wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy pomogli w przygotowaniu tych mistrzostw.

12. Podziękowanie kierujemy również do Ks. Waldemara i pani Heleny Filip, prezes Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii, za przygotowanie wczorajszego Wielkopostnego Dnia Skupienia dla członków Rycerstwa Niepokalanej z całej naszej diecezji.

13. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, w którym znajdziemy płytę z muzyką na Wielki Tydzień, Niedziela, Źródło, dla młodzieży Droga, Wzrastanie a w Małym Gościu Niedzielny płyta z testami dla gimnazjalistów, dla dzieci Promyczek.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Józef Laska, pogrzeb będzie jutro o 16.00 w kościele Miłosierdzia Bożego."