....

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Bobowej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Bobowej

"PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 marca 20121. Dzisiaj o godzinie 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żalów połączone z kazaniem pasyjnym. Czcicieli Męki Pańskiej serdecznie zapraszamy.

2. Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu, będzie mógł dzisiaj podczas Gorzkich Żalów złożyć ofiarę na kwiaty. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Ostatni tydzień był czasem rekolekcji dla młodzieży szkół średnich, i zawodowych, dla gimnazjalistów i dzieci szkół podstawowych. Pragniemy podziękować Dyrektorom szkół za udostępnienie czasu na rekolekcji, a profesorom, nauczycielom i wychowawcom za okazaną pomoc i zaangażowanie w sprawny i bezpieczny udział w rekolekcjach młodzieży i dzieci.

4. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. W tym dniu celebrujemy w Kościele Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy Świętej wieczornej będzie możliwość wpisania się, aby w sposób modlitewny włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji.

5. W środę wieczorem nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nowennie, bowiem będziemy się modlić w intencji dobrej wielkopostnej spowiedzi.

6. W piątek po wieczornej Mszy Świętej wyruszymy na ulice naszego miasta, aby poprzez rozważanie Drogi Krzyżowej przebłagać Jezusa za grzechy nasze i całego świata, oraz błagać o dobrą spowiedź świętą dla wszystkich naszych parafian.

7. W najbliższą sobotę, 31 marcaPARAFIALNA SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA

Spowiadać będziemy od godziny: 8.30 - 10.00; od 10.30 – 12.00

od godziny: 14.00 – 15.30; od 16.00 – 17.00

Prosimy aby jak najliczniej przybyć do spowiedzi w godzinach dopołudniowych. Nie odkładajmy pojednania z Bogiem na ostatni dzień przed świętami.

W sobotę, nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci, ani też Mszy Świętej o godz. 15.30. Natomiast będzie Msza Święta o godz. 17.00.

8. Przyszła niedziela to NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia.

Na Mszy Świętej o godzinie 10.00 – poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Niech na tej Mszy Świętej nie zabraknie dzieci. Po zakończonej Mszy Świętej na placu obok zakrystii, największe i najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone.

9. Niedziela Palmowa to Światowy Dzień Młodzieży. Ojciec Święty spotka się z młodzieżą na Watykanie, a przedstawiciele młodzieży naszej diecezji spotykają się z księdzem biskupem w tarnowskiej katedrze.

10. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna postna.

11. Ponieważ tej nocy zmieniliśmy czas, to mimo tego, nie ulegają zmianom czasowym godziny Mszy Świętych i nabożeństw, a więc w tygodniu 6.00, 6.30 i 17.00, i w niedzielę najbliższą 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.50, 18.00.

12. Do chorych z posługą duszpasterską wyruszymy w poniedziałek od godziny 14.30. Dlatego dzisiaj chorych zapisujemy w zakrystii.

13. Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny (z dodatkiem TESTY 2012), Rycerz Niepokalanej, Nasza Arka."