....

Parafia Bożego Ciała w Tucholi

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Bożego Ciała w Tucholi

ul. Świecka 24 (plebania)
89-500 TUCHOLA

"OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (B) – 18.03.2012
Zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa pasyjne w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00naGorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i na Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 16.30 – dzieci, 17.30 dorosłych i o 18.30 młodzież.
Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
Jutro, 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Jezusa. Zachęcamy wiernych do zachowania świątecznego charakteru tego dnia. Na Msze Święte w tę uroczystość zapraszamy szczególnie mężczyzn, bowiem święty Józef jest ich wspaniałym patronem i opiekunem. Na mszę św. o 17.00 zapraszamy wszystkich rzemieślników, by uczcić ich patrona.
Różę Różańcową św. Józefa zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 8.30 w dniu patronalnym i na spotkanie formacyjne do salki parafialnej w czwartek 22 marca o godz. 18.00.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii zaprasza na drogę krzyżową i wystawę poświęconą obronie dziecka poczętego w piątek o godz. 18.30 do naszego kościoła.
Wszystkich, którzy zechcieliby podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego zapraszamy na Mszę Św. w przyszłą niedzielę 25 marca o godz. 9.00, podczas której dokonamy uroczystej inicjacji tego dzieła. Ulotki informacyjne i teksty modlitw zostały wyłożone na stoliku.
W niektórych sklepach nasz parafialny CARITAS wystawił kosze, do których można składać artykuły spożywcze, środki czystości i inne artykuły, które zostaną przeznaczone dla osób ubogich z naszej parafii.
Regionalne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Wyjazd o godz. 12.00 w Niedzielę Palmową. Zapisy w sobotę w biurze Radia Maryja w godz. od 9.00 do 12.00 lub codziennie po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz.15.00.
Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy dla młodzieży na diecezjalne obchody dnia młodzieży do Kościerzyny, w Niedzielę Palmową 1 kwietnia br. Koszt przejazdu od osoby 10zł. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 11.00 Zapisy w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.
Przed kościołem można nabyć nowy numer ”Pielgrzyma” (z artykułem o uroczystości instalacji księdza proboszcza), „Małego Pielgrzyma” „Gościa Niedzielnego” i dwutygodnik „W Rodzinie”.
W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Edyta Puk i śp. Henryk Ziółkowski. Dobry Jezu a nasz Panie …"