....

Parafia pw. Św. Franciszka i Św. Klary w Tychach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. Św. Franciszka i Św. Klary w Tychach

" V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25.03.2012

1/ Zapraszamy na GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM o godz. 17.3o.

2/ Liturgiczna UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO przypada w poniedziałek. Jest to DZIEŃ MODLITW W INTENCJI POCZĘTYCH DZIECI. O godz. 18.3o zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wraz ze złożeniem przyrzeczenia. Będzie można wpisać się do Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przynależność do Duchowej Adopcji może mieć również charakter anonimowy. Serdecznie zapraszamy wspólnoty młodzieżowe parafii oraz młodzież. Prosimy przynieść ze sobą świece.

3/ W czwartek o godz. 17.oo Msza św. i Droga Krzyżowa dla dzieci.

4/ W piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.3o i po Mszy św. o godz. 19.oo.

5/ W sobotę o godz. 9.oo Msza św. na rozpoczęcie sympozjum klariańskiego z okazji przypadającej rocznicy 800-lecia sióstr klarysek. O godz. 10.3o w Sali Domu Przyjęć Mirabelle rozpocznie się część plenarna sympozjum, które potrwa do godz. 15.oo. Szczegółowy program znajduje się w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej parafii. W dolnej kaplicy można jeszcze odebrać darmowe zaproszenia.

6/ Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.3o.

7/ Przyszła niedziela to NIEDZIELA PALMOWA, która w liturgii Kościoła rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ. W czasie każdej Mszy św. święcimy palmy. * Uroczyste poświęcenie palm z procesją będzie podczas Sumy o godz. 12.oo.

8/ Spowiedź św. przedświąteczna w piątek i w sobotę od godz. 17.3o, natomiast w Niedzielę Palmową spowiadamy na pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie Mszy św. nie spowiadamy!

9/ Od wtorku do Wielkiego Poniedziałku w dolnej kaplicy będzie przygotowany KOSZ ŻYWNOŚCI, do którego będzie można złożyć produkty żywnościowe o długotrwałym terminie ważności z przeznaczeniem dla rodzin wielodzietnych i najbardziej potrzebujących. Za wszelkie dary serca złożone do kosza żywności serdecznie dziękujemy.

10/ Młodzież oazowa będzie przez całą niedzielę sprzedawać własnoręcznie wykonane palmy. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych.

11/ Sprzątanie kaplicy: w tym tygodniu parafianie ul. Jaracza 7 i 9, a w następnym parafianie ul. Jaracza 11 i 13."