....

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach Dolnych

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach Dolnych

34-615 Słopnice 40

"V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.03.2012


1. Dziś Msze św. będą o stałych godzinach, ale według zmienionego czasu.

2. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy ks. Jerzego Gawle, proboszcza parafii w Banicy, który poprowadzi w tym roku nasze ćwiczenia duchowe. Przypominamy program rekolekcji:

Niedziela – 25 marca 2012

6.30 - Msza św. z nauką ogólną

8.30 – Msza św. z nauką ogólną

10.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

11.30 - Msza św. z nauką ogólną

15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Msza św. z nauką dla małżonków i rodziców

Poniedziałek: 26 marca 2012

7.00 - Msza św. z nauką ogólną

8.30 – Msza św. z nauką dla Gimnazjum

11.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

12.30 – Msza w. z nauką dla chorych, emerytów i rencistów

17.00 - Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży

18.00 - Msza św. z nauką ogólną

Wtorek - Dzień spowiedzi – 27 marca 2012

7.30 - Msza św. z nauką ogólną

10.00 – Nauka dla Szkoły Podstawowej (Przygotowanie do spowiedzi i spowiedź)

13.30 - Nauka dla Gimnazjum (Przygotowanie do spowiedzi i spowiedź)

18.00 - Msza św. z nauką ogólną

Środa: 28 marca 2012

7.00 - Msza św. z nauką ogólną i zakończenie rekolekcji

11.00 – Msza św. dla Szkoły Podstawowej i zakończenie rekolekcji

13.30 - Msza św. dla Gimnazjum i zakończenie rekolekcji

17.00 – Nabożeństwo Maryjne dla dzieci i młodzieży

18.00 - Msza św. z nauką ogólną i zakończenie rekolekcji

Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania z tego czasu, który jest kolejną okazją do naszej duchowej przemiany. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajduje się na naszej stronie internetowej. Składka na potrzeby rekolekcji będzie w środę podczas wszystkich Mszy św.

3. Można nabywać baranki wielkanocne oraz paschaliki w cenie 5 zł. Za ofiary: „Bóg zapłać”.

4. Po sumie Droga Krzyżowa, a o godz. 15.30 Gorzkie Żale.

5. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 17.00 – dla dzieci; o godz. 18.00 – dla dorosłych, a po niej Msza św.; o godz. 19.15 – dla młodzieży, w niedziele – po sumie

- Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 15.00

6. W imię miłości i solidarności bliźniego młodzież naszego Gimnazjum w ramach jałmużny wielkopostnej dzisiaj będzie kwestować przed kościołem na rzecz pewnego chorego dziecka z naszej parafii przed i po nabożeństwie Gorzkich Żali. Serdecznie prosimy o hojne wsparcie tej inicjatywy.

7. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Z tej racji jutro będzie można złożyć Ślub Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyście te śluby będziemy składać podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Można je będzie składać Bogu prywatnie przez osobiste odmówienie aktu ślubowania znajdującego się na ostatniej stronie ulotki, a tą część ze ślubowaniem oraz z imieniem i nazwiskiem trzeba będzie włożyć do specjalnych koszyczków po to, aby zostały one wpisane do „Parafialnej Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” na świadectwo wiary i naszego zaangażowania w ochronę życia poczętego dla przyszłych pokoleń. Z bocznych ołtarzy można zabierać ulotki o „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”.

8. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę będzie połączona z wieczorną Mszą świętą.

9. W Polsce istnieje zwyczaj zasłaniania Krzyży i obrazów Męki Pańskiej od dzisiejszej niedzieli. Krzyże pozostają zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, a obrazy do początku Wigilii Wielkanocnej. Spróbujmy ten zwyczaj wprowadzić w naszych domach i w najbliższym otoczeniu, do którego należą przydrożne krzyże.

10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do specjalnych skarbonek przy wejściach do kościoła i na ołtarzu w kaplicy Świętego Józefa, a dla ubogich do skarbonki przy figurze św. Antoniego.

11. W najbliższy piątek i w sobotę (30 i 31 marca) w sklepach na terenie naszej parafii będzie trwała dalej znana nam akcja „Kilo”. Młodzież będzie zbierała dary na zrobienie paczek świątecznych dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Właścicieli sklepów i sprzedawców prosimy o życzliwość i cierpliwość dla młodzieży, kupujących o chętne dzielenie się z potrzebującymi, bo „chętnego dawcę Bóg miłuje”. Tym, którzy już ofiarowali swoje dary serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać”.

12. W piątek dziewczęta z DSM wraz z siostrą Dorotą przedstawią Misterium Męki Pańskiej. To Misterium będzie zamiast Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00.Zapraszamy.

13. Zapraszamy młodych i starszych 31 marca (sobota) na Drogę Krzyżową, która wyruszy z Przełęczy w Chyszówkach na Mogielicę o godz. 9.30. Do tego czasu wyruszaliśmy, aby modlić się o wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II, a teraz modlić się będziemy już za jego wstawiennictwem.

14. Wszystkich parafian prosimy o uporządkowanie cmentarza oraz grobów swoich bliskich. Od jutra będzie podstawiona przyczepa na odpady organiczne. Natomiast w sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w dokończeniu tych prac oraz wywiezieniu śmieci z cmentarza mieszkańców osiedli: Bednrze, Saryse, Ubikówka. Prosimy o zabranie z sobą: grabi, mioteł, koszyków, łopat, itp.

15. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Tradycyjnie w tym dniu na uroczystą sumę o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich z palmami, które zostaną wtedy poświęcone. Po Mszy św. konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę.

16. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. w sali na plebani odbędzie się spotkanie członków Rady Duszpasterskiej i wszystkich Rejonowych. Zapraszamy.

17. Składka z przyszłej niedzieli jako jałmużna postna będzie zbierana na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za złożone ofiary: „Bóg zapłać”.

18. W ciągu ostatniego tygodnia blacharze ukończyli układnie blachy na dachu półkopuły i przylegających do niej przypór murów po stronie północno – wschodniej i rozpoczęli układać blachę na dachu symetrycznej półkopuły po stronie południowo – wschodniej. Kontynuowano wykonywanie instalacji elektrycznej oraz wyrównywano klejem betonowy strop pod wieżą i chórem nowego kościoła. Zamontowano ramy okienne w małej wieży.

19. Zarząd Spółki Wodociągowej przypomina o Walnym Zebraniu dziś po Sumie w budynku Gimnazjum.

20. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie dotyczące profilaktyki i leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa. Szczegóły na ulotkach, które można zabrać.

21. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się bezpłatna płyta CD pt. „Requiem. W hołdzie represjonowanym w stanie wojennym wprowadzonym w grudniu 1981r”. Zaś w „Małym Gościu Niedzielnym” płyta CD pt. „Egzamin gimnazjalny 2012”. Do nabycia jest także nowy numer „Echa Parafialnego”. Z racji większej ilości stron kosztuje ono 4 zł.

Podmogielica

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy ks. Jerzego Gawle, proboszcza parafii w Banicy, który poprowadzi w tym roku nasze ćwiczenia duchowe.

Niedziela – 25 marca 2012

7.30 - Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej

12.30 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek: 26 marca 2012

9.30- Msza św. z nauką dla dzieci ze Szkoły Podstawowej

19.30 - Msza św. z nauką dla małżonków i rodziców

Wtorek - Dzień spowiedzi – 27 marca 2012

11.00 - Nauka dla Szkoły Podstawowej (Przygotowanie do spowiedzi i spowiedź)

14.30 – Spowiedź

15.30 - Msza św. z nauką ogólną

Środa: 28 marca 2012

9.30 - Msza św. dla Szkoły Podstawowej i zakończenie rekolekcji

19.30 - Msza św. z nauką ogólną i zakończenie rekolekcji

Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania z tego czasu, który jest kolejną okazją do naszej duchowej przemiany. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajduje się na naszej stronie internetowej. Składka na potrzeby rekolekcji będzie w środę podczas wszystkich Mszy św.

2. W przyszłą niedzielę

3. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych:

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.0, a po niej Msza św. Dla młodzieży w kościele parafialnym w piątki o godz. 19.15 i dla wszystkich w niedzielę po sumie.

4. Można nabywać baranki wielkanocne oraz paschaliki w cenie 5 zł. Za ofiary: „Bóg zapłać”.

5. W imię miłości i solidarności bliźniego młodzież naszego Gimnazjum w ramach jałmużny wielkopostnej dzisiaj będzie kwestować na rzecz pewnego chorego dziecka z naszej parafii przed i po nabożeństwie Gorzkich Żali. Serdecznie prosimy o hojne wsparcie tej inicjatywy.

6. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Z tej racji jutro będzie można złożyć Ślub Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyście te śluby będziemy składać podczas Mszy św. wieczornej o godz. 19.30. Można je będzie składać Bogu prywatnie przez osobiste odmówienie aktu ślubowania znajdującego się na ostatniej stronie ulotki, a tą część ze ślubowaniem oraz z imieniem i nazwiskiem trzeba będzie włożyć do specjalnego koszyczka po to, aby zostały one wpisane do „Parafialnej Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” na świadectwo wiary i naszego zaangażowania w ochronę życia poczętego dla przyszłych pokoleń. Ulotki o „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” są położone obok gazet.

7. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę będzie połączona z wieczorną Mszą świętą o godz. 19.30..

8. W Polsce istnieje zwyczaj zasłaniania Krzyży i obrazów Męki Pańskiej od dzisiejszej niedzieli. Krzyże pozostają zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, a obrazy do początku Wigilii Wielkanocnej. Spróbujmy ten zwyczaj wprowadzić w naszych domach i w najbliższym otoczeniu, do którego należą przydrożne krzyże.

9. W najbliższy piątek i w sobotę (30 i 31 marca) w sklepach na terenie naszej parafii będzie trwała dalej znana nam akcja „Kilo”. Młodzież będzie zbierała dary na zrobienie paczek świątecznych dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Właścicieli sklepów i sprzedawców prosimy o życzliwość i cierpliwość dla młodzieży, kupujących o chętne dzielenie się z potrzebującymi, bo „chętnego dawcę Bóg miłuje”. Tym, którzy już ofiarowali swoje dary serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać”.

10. W piątek dziewczęta z DSM wraz z siostrą Dorotą przedstawią Misterium Męki Pańskiej. To Misterium będzie w kościele parafialnym zamiast Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00.Zapraszamy.

11. Zapraszamy młodych i starszych 31 marca (sobota) na Drogę Krzyżową, która wyruszy z Przełęczy w Chyszówkach na Mogielicę o godz. 9.30. Do tego czasu wyruszaliśmy, aby modlić się o wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II, a teraz modlić się będziemy już za jego wstawiennictwem.

12. Wszystkich parafian prosimy o uporządkowanie cmentarza oraz grobów swoich bliskich. Od jutra będzie podstawiona przyczepa na odpady organiczne. Natomiast w sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w dokończeniu tych prac oraz wywiezieniu śmieci z cmentarza mieszkańców osiedli: Bednrze, Saryse, Ubikówka. Prosimy o zabranie z sobą: grabi, mioteł, koszyków, łopat, itp.

13. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Tradycyjnie w tym dniu na uroczystą sumę o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich z palmami, które zostaną wtedy poświęcone. Po Mszy św. konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę.

14. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy proszone są następujące osoby: Janina Nawalaniec, Paulina Kowalczyk, Maria Gaura nr 126.

15. Składka z przyszłej niedzieli jako jałmużna postna będzie zbierana na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za złożone ofiary już dziś dziękujemy: „Bóg zapłać”.

16. W ciągu ostatniego tygodnia blacharze ukończyli układnie blachy na dachu półkopuły i przylegających do niej przypór murów po stronie północno – wschodniej i rozpoczęli układać blachę na dachu symetrycznej półkopuły po stronie południowo – wschodniej. Kontynuowano wykonywanie instalacji elektrycznej oraz wyrównywano klejem betonowy strop pod wieżą i chórem nowego kościoła. Zamontowano ramy okienne w małej wieży.

17. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie dotyczące profilaktyki i leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa. Szczegóły w ulotkach.

18. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się bezpłatna płyta CD pt. „Requiem. W hołdzie represjonowanym w stanie wojennym wprowadzonym w grudniu 1982r”. Zaś w „Małym Gościu Niedzielnym” płyta CD pt. „Egzamin gimnazjalny 2012”. Do nabycia jest także nowy numer „Echa Parafialnego”. Z racji większej ilości stron kosztuje ono 4 zł"