....

Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Bartlomieja Apostoła w Łapanowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Bartłomieja Apostoła w Łapanowie

32-740 Łapanów 1

"5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 III 2012

♦ Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Starajmy się jak najliczniej w nich uczestniczyć. Odłóżmy na czas rekolekcji zbędne zajęcia by przyjść do kościoła i módlmy się wspólnie o jak najlepsze owoce tych rekolekcji. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek. Rekolekcje prowadzi jezuita, ks. Longin Płachta, który ponad 20 lat temu prowadził już u nas rekolekcje.
Składka w dni powszednie na naukach ogólnych przeznaczona będzie na potrzeby rekolekcji, a na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.
♦ W piątek po Drodze krzyżowej próba młodzieży klas III gimnazjum przed Bierzmowaniem. Kto tym razem z własnej winy nie przyjdzie, zostanie wykluczony z Bierzmowania. Na ostatniej próbie brakowało 9 osób.
W sobotę o g. 17.30, po Mszy św. wieczornej, zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania.
♦ Od przyszłej niedzieli Msza św. wieczorna w niedziele i dni powszednie będzie o g. 18.00.
♦ W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, rozpoczynająca
Wielki Tydzień. 15 minut przed g. 11.00 zgromadzimy się przed kościołem na poświęcenie palm i procesję wokół kościoła z palmami, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
♦ Nasi uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej pod nadzorem instruktorów, przygotowali stroiki, aby upiększyć nasze stoły wielkanocne, które będą sprzedawać przed kościołem"