....

Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Nakle

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia pw. Św. Wawrzyńca

ul. Kościelna 6
89-100 Nakło nad Notecią

"V Niedziela Wielkiego Postu

25-03-2012 r.
Piąta Niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje potrwają do 28 marca. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj oraz na Mszy Św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1800. Podczas Mszy Świętych zbieramy ofiary na potrzeby Zakonu Ojców Kapucynów z Krakowa.
W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Niedzieli. W tradycji Kościoła Polskiego jest to Dzień Świętości Życia. Tego dnia modlimy się o poszanowanie daru życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1800
W tym tygodniu rozpoczynamy posługę sakramentalną na terenie naszego Dekanatu. W związku z tym nie będzie Mszy Św. o godz. 1700. W środę 28 marca Spowiedź Św. w parafii Św. Stanisława, w czwartek 29 marca w parafii NMP Królowej Polski,
w sobotę 31marca w parafii Św. Wawrzyńca według następującego planu:
przed południem: od godz. 900 do 1030 oraz od 1100 do 1200,
po południu: od godz. 1500 do 1600 oraz od 1630 do 1730.

W Olszewce Spowiedź Św. będzie w poniedziałek 02 kwietnia od godz. 1600 do 1630.

4. W piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich po Mszy Św. o godz. 1700. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedzielę o godz. 1700. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.

5. Kartki do Spowiedzi Św. Wielkanocnej możemy odbierać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania oraz w Zakrystii po każdej Mszy Św..

6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zwyczajem lat ubiegłych możemy składać do skarbonki pod chórem. Ofiarodawców polecamy modlitwie przed Panem.

7. W Wielki Piątek 06 kwietnia udajemy się z posługą sakramentalną do chorych, jest to zarazem Spowiedź Św. Wielkanocna. Początek od godz. 730. Dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy w Biurze Parafialnym.

8. W przyszłą Niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Do Kościoła przynosimy palmy, które zostaną poświecone. Zachęcamy szczególnie dzieci do przygotowania palm.

9. Ojcowie Misjonarze ze Zgromadzenia Ducha Świętego z Bydgoszczy składają z serca płynące podziękowanie za ofiary złożone w ostatnią Niedzielę na potrzeby Zgromadzenia. Zebraliśmy kwotę 4 518 złotych. Ojcowie Misjonarze wszystkich ofiarodawców polecają w modlitwie Matce Najświętszej.

10. Polecamy „Przewodnik Katolicki” wraz z dodatkiem na Wielki Post.

11. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie: śp. Stanisława Swiniarska z Pl. Zamkowego, śp. Leszek Kossmann ze Studzienek, śp. Elżbieta Gasentzer z Os. Kazimierza Wielkiego, śp. Marianna Baran z Os. Bolesława Krzywoustego, śp. Eugenia Ciszek z ul. Szymanowskiego, śp. Zdzisław Gaca z Pl. Szkolnego, śp. Wojciech Fuja z ul. Mickiewicza – Msza Św. pogrzebowa i pogrzeb w środę o godz. 1400 w Kaplicy Cmentarnej. Wszystkich naszych zmarłych Parafian polećmy Miłosierdziu Bożemu."