....

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P Rawa Mazowiecka

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P

Pl. Piłsudskiego 9, 96-200 Rawa Mazowiecka
pow. rawski, woj. łódzkie

"V Niezdiela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 17.00.

3. Jutro 26 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z dnia dzisiejszego). Kościół przeżywa w tym dniu - Dzień Świętości Życia, kiedy w sposób szczególny spoglądamy nie tylko na swoje życie, które jest wielkim darem Stwórcy. Nadarza się też dobra okazja, by zatroszczyć się o życie tych najbardziej bezbronnych, poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi zagłada. Poradnia Życia Rodzinnego wraz z Przymierzem Rodzin zachęcają do podjęcia w intencji dziecka zagrożonego w łonie matki zabiciem – Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy – do dnia Narodzenia Pana Jezusa. Przez ten czas modlimy się o ocalenie życia i duchowy rozwój tylko Bogu znanego dziecka. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej lub innej modlitwy oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców (wydrukowanej na ulotce). Osoba decydująca się na adopcję duchową nie wie, kim jest "jej" dziecko, jego imię zna tylko Bóg. Więcej informacji w ulotkach wyłożonych na stolikach pod chórem.

4. W przyszły piątek, 30 marca, po Mszy św. o godz. 18.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w czasie Świąt Wielkanocnych.

5. W najbliższą sobotę młodzież maturalna naszej diecezji łowickiej udaje się z pielgrzymką do Częstochowy, by zawierzyć swój egzamin maturalny i swoją życiową przyszłość naszej Matce i Królowej Pani Jasnogórskiej. Młodzież udaje się z pielgrzymką przygotowana, w stanie łaski uświęcającej, po spowiedzi. Jesteśmy po rekolekcjach, ale także i w tym tygodniu będzie okazja do spowiedzi codziennie podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. wyjazd autokarami – w sobotę – o godz. 6.00 sprzed kościoła. Zbiórka o godz. 5.45. Powrót ok. godz. 18.30.

6. W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa, rozpoczniemy Wielki Tydzień. Ksiądz Biskup zaprasza młodzież gimnazjalną do Łowicza na spotkanie ze swoim biskupem i młodzieżą naszej diecezji. Wyjazd autokarem sprzed Urzędu Miasta o godz. 10.00 powrót ok. godz. 15.00.

7. Już tradycyjnie w Niedzielę Palmową ofiary zebrane na tace przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Już dziś za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Jak co roku w okresie świąt Przymierze Rodzin prosi wszystkich, którzy chcą się podzielić żywnością z potrzebującymi rodzinami naszego miasta o składanie trwałych produktów spożywczych, które można przynosić przez cały tydzień do kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

9. W przyszłą niedzielę przedświąteczne spotkanie głuchoniemych. O godz. 15.30 Msza św. oraz okazja do spowiedzi w zakrystii.

10. Dzisiaj Muzeum Ziemi Rawskiej zaprasza na Wielkanocny Kiermasz Sztuki Ludowej w godz. od 9.00 do 15.00. Szczegóły w gablocie.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary, które przeznaczymy na uregulowanie rachunku za ogrzewanie naszego kościoła w okresie zimowym.

12. Pod chórem jest do nabycia nasza prasa katolicka."