....

Parafia pw. św. Rocha Jasieniec

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia pw. św. Rocha
ul. Warecka 37
05-604 Jasieniec

"V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25.03.2012 R.


W najbliższą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św.


W sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową młodzież z Gimnazjum w Jasieńcu , która przygotowuje się do bierzmowania, udaje się na spotkanie z ks. Biskupem w kościele Miłosierdzia Bożego w Grójcu. Początek uroczystości o godz. 14.00


W minionym tygodniu zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne dla młodzieży Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Serdeczne Bóg zapłać Dyrekcjom Szkół , nauczycielom , katechetom za pomoc w organizacji rekolekcji.


Tradycyjnie przy ołtarzu znajduje się kosz jako jałmużna wielkopostna na produkty spożywcze , z których będą przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za włączenie się w tę świąteczną akcję.


Biskupi polscy stanowczo apelują do władz o przyznanie Katolickiej Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie . Wykluczenie telewizji katolickiej o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym zagraża wolności w naszej Ojczyźnie , narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa tym bardziej , że większość mieszkańców naszego kraju to katolicy. Oczekują tego szczególnie ludzie chorzy i samotni. W parafiach w Polsce i wśród Polonii rozrzuconej po całym świecie zbiera się podpisy poparcia dla katolickiej Telewizji Trwam pod apelem o następującej treści : My , niżej podpisani , żądamy od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznania Telewizji Trwam należnego miejsca na tzw. multipleksie. Żądamy zaprzestania dyskryminacji katolickich mediów. Podpisy poparcia można składać przed kościołem.


Przed kościołem można zaopatrzyć się w świece wielkanocne. W ten sposób zebrane fundusze zostaną przekazane dla najuboższych rodzin.


Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy miejscowości : Kociszew , Alfonsowo i Justynówka , Falęcin, kolonia Turowice , Przyłom , Wieś Częstoniew i Czachów. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać."
."