....

Kościół Świętego Antoniego Biała Podlaska 25.03.2012

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Kościół Świętego Antoniego.
Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej.
ul. Narutowicza 37
21-500 Biała Podlaska

"5 Niedziela Wielkiego Postu – 25 marca

1. Jutro, w poniedziałek 26 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Na Mszy św. wieczorowej odbędzie się uroczysty obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji do której bardzo zachęcamy. W tym celu trzeba zabrać ze sobą i wypełnić Deklarację wyłożoną na stoliku z prasą.
2. Tradycyjnym już zwyczajem w Niedzielę Palmową o godz. 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku wyruszy ona z parafii św. Anny do parafii św. Michała Archanioła.
3. Za tydzień, 1 kwietnia, w Niedzielę Palmową rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele. Poprowadzi je w tym roku br. Marek Skowroński z Lublina. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne w Niedzielę na wszystkich Mszach św. a w poniedziałek i wtorek o godzinie: 9.00, 11.00, 16.30 i 18.30. Zachęcamy również do korzystania ze spowiedzi świętej na pół godziny przed każdą Mszą św. Serdecznie zapraszamy.
4. Tradycyjnie, jak co roku można składać ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego w zakrystii kościoła lub do skarbonek przy figurze Matki Bożej Fatimskiej i przy ołtarzu Królowej Aniołów.
5. Grupa modlitewno-ewangelizacyjna przy kościele św. Antoniego zaprasza na spotkanie modlitewne “Czas łaski”. Przewidziana jest liturgia słowa, katecheza, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia poprzez śpiew. Spotkanie w naszym kościele 28 marca (środa) o g. 19.30.
6. Grupa modlitwy św. o. Pio zaprasza wszystkich chętnych na Wielkopostne skupienie, które odbędzie się w dniach 31 marca – 1 kwietnia (sobota, niedziela) w Serpelicach – w Domu Duszpasterstwa Młodzieży. Tematem naszych rozważań będzie: „Krzyż w życiu o. Pio – mój krzyż”. W programie: msza św., różaniec, droga krzyżowa, konferencja, spotkanie integracyjne. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub u Pani Agaty Popławskiej. Koszt wyjazdu 60 zł. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
7. Od nowego roku szkolnego na osiedlu Sielczyk w dotychczasowej Szkole Podstawowej nr 7 powstaje Społeczna Szkoła Podstawowa o profilu katolickim. Szkoła jest bezpłatna. Zapisy uczniów do klas od 0 do VI prowadzone będą od 2 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń.
8. Na stoliku przy ołtarzu św. Józefa do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Echo Katolickie. W Echu Katolickim możemy przeczytać ciekawe artykuły:
- życie wiary Maryi i Józefa wzorem dla współczesnych małżeństw
- o zagrożeniach przemocą i agresją w Internecie, zwłaszcza wśród młodzieży
- relacja z finału XII Konkursu Biblijnego w Białej Podlaskiej
- kim była Maria Magdalena?
- relacja z uroczystości przyjęcia relikwii bł. Jerzego Popiełuszki w parafii Wniebowzięcia NMP"