....

Parafia św. Tomasza - Nowe Miasto Lubawskie / Nowe Miasto n. Drwęcą

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Tomasza - Nowe Miasto Lubawskie / Nowe Miasto n. Drwęcą

"Ogłoszenia duszpasterskie
IV NIEDZIELA Wielkiego Postu
(18.03.2012)

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek – Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i w świecie. W tym dniu odprawimy dodatkową Mszę św. na cmentarzu o godz. 16.00, przy kaplicy św. Józefa, w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
2. W najbliższych dniach, przy naszym kościele zostaną posadzone „Drzewka Benedykta XVI”. Pobłogosławione dęby zadedykowane będą: bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce, bł. Księdzu Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu, Słudze Bożemu Ks. Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz bł. Janowi Pawłowi II. Drzewko ks. Frelichowskiego będzie posadzone przez społeczność harcerską w najbliższą środę (21 III) po Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu wspominamy 85 – tą rocznicę Startu Harcerskiego oraz rozpoczniemy Rok bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, z okazji setnej rocznicy urodzin Patrona Harcerzy.
3. W przyszłą niedzielę, w naszej parafii rozpoczniemy rodzinne rekolekcje wielkopostne, które prowadzić będzie ks. Bartłomiej Szost, proboszcz z Rdutowia Nowego k/Kłodawy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św., a po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się Koncert Wielkopostny chóru „Cantamus”. Szczegółowy plan rekolekcji zamieszczony jest w gablotach informacyjnych.
4. Organizatorzy widowiska zapraszają na Poznańskie Misterium Męki Pańskiej: w Warszawie - w sobotę 24 marca, o godz. 19.00 na Placu Piłsudskiego oraz w Poznaniu – w sobotę 31 marca, o godz. 20.00 na Poznańskiej Cytadeli. Pozostałe informacje zawieszone są w gablocie informacyjnej.
5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga krzyżowa z udziałem dzieci sprawowana jest w każdy piątek o godz. 17.00, z udziałem wszystkich wiernych o godz. 17.45, a Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 15.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
6. W dniach od 23 do 24 marca w sklepach naszego miasta zostanie przeprowadzona zbiórka żywności. Zebrane artykuły zostaną przekazane dla dzieci z naszej świetlicy „Nazaret” oraz dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Przypominamy również o możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz naszej Wincentówki. Numer KRS znajduje się na banerze przy Świetlicy oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem. Dzisiaj, po Mszy św., można będzie nabyć świece na stół wielkanocny, tzw. „Paschaliki”. Cena świecy to – 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie również na naszą „Wincentówkę”.
7. Serdeczne podziękowania za udział w pogrzebach Śp. Zbigniewa Kowalkowskiego, Śp. Leopolda Zakrzewskiego, Śp. Włodzimierza Białkowskiego oraz Śp. Leokadii Lewandowskiej: lekarzom i personelowi medycznemu oddziału wewnętrznego Szpitala w Nowym Mieście Lubawskim, pracownikom hospicjum „Światło”, pani doktor Mirosławie Paśko, pani Dorocie Marchlewskiej, chórowi „Harmonia”, delegacjom, pani doktor Aleksandrze Dembowskiej-Niścigorskiej, kapłanom, sąsiadom, znajomym i rodzinie, składają pogrążone w smutku rodziny zmarłych, załączając ofiary na rzecz naszego kościoła.
8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, w sposób szczególny polecamy tygodnik „Niedziela”, w którym można znaleźć takie oto artykuły: „Ciemne czasy nieprawdy”, „Nieuczciwa gra czy próba zamachu na religię w szkołach?”, „Uczynki miłosierne co do ciała. Więźniów pocieszać”."