....

Parafia św. Tomasza - Nowe Miasto Lubawskie / Nowe Miasto n. Drwęcą

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Tomasza - Nowe Miasto Lubawskie / Nowe Miasto n. Drwęcą

"Ogłoszenia duszpasterskie
V NIEDZIELA Wielkiego Postu
(25.03.2012)

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy rodzinne rekolekcje wielkopostne, które prowadzić będzie ks. Bartłomiej Szost. Trwać będą one do przyszłej środy. Msze św., z naukami rekolekcyjnymi w dni powszednie: o godz. 6.30, 8.00 oraz 18.00. Natomiast o godz. 15.00, od poniedziałku do środy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Prosimy o poprowadzenie nabożeństwa przez Wspólnotę dla Adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy plan rekolekcji zamieszczony jest w gablotach informacyjnych. Jednocześnie informujemy, że rekolekcje zaczynają się także w naszych szkołach: w liceum, w gimnazjum, w szkołach podstawowych oraz w Zespole Szkół w Marzęcicach.
Również dzisiaj (25 III) wspominamy rocznicę utworzenia Diecezji Toruńskiej oraz nominacji pierwszego biskupa toruńskiego Andrzeja Wojciecha Suskiego. Po Mszy św. o godz. 12.30, odbędzie się Koncert Wielkopostny chóru „Cantamus”.
2. Jutro (26 III) obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. odprawimy w następującym porządku: o godz. 6. 30, 8.00, 9.00, 10,00, 11.00, 17.00 i 18.00. Jednocześnie jest to Dzień Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji.
3. W minioną środę zostało posadzone drzewko bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, przez społeczność harcerską. W najbliższych dniach, przy naszym kościele zostaną posadzone kolejne drzewka, które zadedykowane będą: bł. Janowi Pawłowi II – w środę 28 marca, po Mszy św. o godz. 9.00; bł. Księdzu Jerzemu Popiełuszce – również w środę 28 marca, po Mszy św. o godz. 10.00 oraz Słudze Bożemu Ks. Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu – w piątek 30 marca, po Mszy św. o godz. 13.30.
4. W przyszły piątek (30 marca) drogę krzyżową z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00. Natomiast z udziałem dorosłych o godz. 20.00, ulicami naszego miasta. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa o godz. 17.45. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy w przyszłą niedzielę (01 IV), o godz. 15.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
5. W przyszłą sobotę (31 III), zapraszamy wszystkich na spowiedź świętą wielkanocną. Możliwość spowiedzi świętej od godz. 8.30 do 10.00 oraz od godz. 15.30 do 18.00. Prosimy wszystkich (także młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz dzieci pierwszo-piątkowe) o przystąpienie w tym dniu do sakramentu pokuty i pojednania. Przyjadą również księża z okolicy. Tego samego dnia (31 III), odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Będzie to już świąteczna spowiedź i Komunia Św. w domach naszych chorych parafian. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania.
6. Nauka przed udzieleniem sakramentu chrztu świętego - 1 is 8 kwietnia - odbędzie się w przyszłą sobotę (31 marca), o godz. 16.00 w salce parafialnej.
7. Organizatorzy widowiska, zapraszają na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową (01.IV) o godz. 16.00, przy Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku.
8. Serdeczne podziękowania za udział w pogrzebie Śp. Hildegardy Koller: delegacjom, sąsiadom, znajomym oraz rodzinie, składa pogrążona w smutku rodzina zmarłej, załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.
9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, w sposób szczególny polecamy tygodnik „Niedziela”, w którym można znaleźć takie oto artykuły: „O trudnych sprawach w relacjach państwo – Kościół”, „Uratować rodzinę”, „Uczynki miłosierne co do ciała. Chorych nawiedzać”.
 10. Dziękujemy naszej ministranckiej drużynie piłkarskiej za zdobycie 4 miejsca w diecezjalnym finale turnieju piłkarskiego ministrantów."