....

Parafia Rzymskokatolicka św. Rodziny Słupsk

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka  św. Rodziny
ul. Grottgera 9
76-200 Słupsk

"Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu - 25. 03. 2012 r.Przeżywamy Wielki Post. Zbliża się czas śmierci Chrystusa. Ostatnie rozmowy, ostatnie wyjaśnienia, ostatnie zachęty i ostrzeżenia. Chrystus mówi o uwielbieniu, ale wie, że dla Niego oznacza to śmierć. Nie mówi jednak o niej wprost, ale jest pełen lęku. Chrystus z tych ostatnich dni przed śmiercią jest nam niezwykle bliski. Żył jak my, cierpiał jak my i umierał jak my. Tylko dzieło, jakiego dokonał, przekracza naszą miarę.Gorzkie Żale o godzinie 17:45. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego. Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas, ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żalów przeznaczone są na kwiaty i świece. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.W piątek o godzinie 17:00 i o 18:00 zostaną odprawione nabożeństwa Drogi Krzyżowej.Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo palm.Jutro, w poniedziałek 26 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca (zwykle jest 25 marca) z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie.Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece - „paschaliki”, które będą wykorzystane w czasie liturgii Wielkiego Tygodnia, zachęcamy do nabycia. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na działalność Caritas, przy zakrystii wystawiony jest kosz na dary dla potrzebujących. Caritas prosi również członków stowarzyszeń i grup parafialnych o pomoc w przygotowaniu palm.Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Zygmunta Labuna SDB – misjonarza z Zambii. Dziękujemy za refleksje na temat misji. Po Mszy będziemy mogli wesprzeć materialnie dzieło salezjańskich misji.


Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne, które odbywają się w poniedziałki i czwartki po wieczornej Eucharystii.


Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach: w kwietniu PODLASIE – WILNO, i we wrześniu do WŁOCH. Szczegóły w gablotach.


Zespół Szkól Katolickich w Słupsku: Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące zaprasza na dzień otwarty w przyszłą niedzielę 1 kwietnia w godz. Od 10:00 do 14:00. W programie prezentacja multimedialna, zwiedzanie szkoły oraz możliwość uczestnictwa w pracy kół artystycznych.


Duszpasterstwo Nauczycieli i Duszpasterstwo Akademickie w Słupsku pragnie zaprosić na NOC KONFESJONAŁÓW, podczas której będzie możliwość, spowiedzi, rozmowy i modlitwy. Początek nocy konfesjonałów w najbliższy piątek (30.03) od godz.19 do 0.00 w Kościele Mariackim. Natomiast 2 i 3 kwietnia o godz. 20.00 w Kościele pw. św. Jana Kantego w Słupsku rozpoczną się REKOLEKCJE OSTATNIEJ SZANSY, dla ludzi zabieganych."