....

Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP Lubasz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP  Lubasz
Plac ks Kanonika Jerzego Kędzierskiego 2 Lubasz

"Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2012

1.Dzisiaj przypada w naszej parafii Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do zatrzymania się na chwilę modlitwy. Od godz. 17.00-18.00. będzie Godzina wielbienia- przez wspólny śpiew kanonów.

2.Jutro przypada liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania NMP- Dzień Świętości Życia- Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 10.00, 16.00 z błogosławieństwem małych dzieci oraz matek oczekujących dziecka i 18.00- na tej mszy św. osoby chętne złożą przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dzieci Nienarodzonych. Składka na Fundusz Ochrony Życia.

2.W Wielkim Poście
zbieramy daninę diecezjalną- którą można złożyć w biurze, w zakrystii lub bocznym ołtarzu-koperty są wyłożone pod chórem. Można dołączyć ofiarę na potrzeby sanktuarium i na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy tym, którzy już złożyli daninę.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- w niedzielę o godz. 15.30

3.Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po mszy św. Próba śpiewu dla dzieci I komunijnych- we wtorek g. 16.30 w kościele.

4.W każdą niedzielę śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP- przed ranną mszą św.- o godz. 7.10. Zapraszamy na Nowennę do MBLKR w środę, o g. 9.00 i 18.00

5.Droga Krzyżowa- ulicami Lubasza po mszy św. o godz. 18.00 (przejdziemy ulicami: Kościelną Chrobrego, Zieloną Powstańców Wlkp., Orłowskiego, Krótką, Sportową, Podgórną, Chrobrego- zakończenie na Pl. Koronacyjnym).

Niosący krzyż: Członkowie OSP, Leśnicy, Nauczyciele i katecheci, Pracownicy UG i Banku, Handlowcy, Rodzice dzieci I komunijnych, Kandydaci do bierzmowania, Ministranci, Rodzice kapłanów i sióstr zakonnych, Sołtysi, Wspólnota Żywego Różańca, Służba Zdrowia, Członkowie Chóru, Kapłani i Siostry Zakonne. Prosimy członków OSP o niesienie pochodni i pomoc w utrzymaniu porządku. Prosimy o obecność leśników. Zabierzmy ze sobą znicze.

Rowerowa Droga Krzyżowa – w sobotę godz. 10.00- prosimy zabrać pisemne pozwolenie rodziców.

6.Spowiedź Wielkopostna w sobotę w Lubaszu

od g. 10.00-11.30

od 14.30- 16.00

od 16.30-17.30

W Jędrzejewie 10.30-11.30, w Kruczu 14.30-16.00

7.Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Podczas każdej mszy św. poświęcimy palmy. Przed mszą św. o g. 11.30 procesja z palmami od krzyża wokół kościoła. Zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy zabrać ze sobą palmy, które można będzie przed mszą św. zakupić u ministrantów.

8.Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Poznania na Cytadelę, w sobotę 31.03. godz. 18.00. Prosimy zabrać krzesełka


Misterium przygotowane przez Edukację Lubasz będzie w naszej parafii- 2.04. po wieczornej mszy św.

9.Czasopisma: - Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, List do chorych, Kartki wielkanocne - do nabycia w kiosku.

10.Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii i sanktuarium także za darowizny przelane na konto parafii. Za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego- MR z Krucza 250 zł, ze zbiórki 690 zł,

11.Biuro parafialne z racji spowiedzi w dekanacie czynne w poniedziałek bez zmian, od wtorku do czwartku- po mszy św. o g. 18.00.

Dzisiaj Szkolne Koło Caritas przed kościołem rozprowadza baranki wielkanocne z marcepanu w cenie 3 zł."