....

Klasztor OO. Bernardynów Leżajsk 11.03.2012

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Klasztor OO. Bernardynów
Plac Mariacki 8
37-300 Leżajsk

1. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W naszej Bazylice Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 1630, a dla starszych o godz. 1715. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 1530.
Również Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej w środy i w piątki po Mszy Św. o godz. 1200, natomiast Straż Honorowa NSPJ w poniedziałki o godz. 1700.
W czasie Wielkiego Postu warto poświęcić więcej czasu na modlitwę i pokutę. Do praktyk pokutnych zaliczamy także jałmużnę, dlatego tak jak w poprzednich latach, można wrzucać datki pieniężne do skarbon przy wyjściach z bazyliki lub składać na furcie lub w zakrystii paczki żywnościowe, które będą przekazywane ubogim mieszkańcom naszej parafii i okolic. Franciszkańska Akcja Charytatywna rozprowadza również świece paschalne i baranki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie chorych i niepełnosprawnych dzieci. Franciszkańska Akcja Charytatywna informuje również o specjalnych koszach na żywność, które są wystawione w sklepach: PSS Społem „15-tka” i w Delikatesach „Centrum”. Do koszy tych można składać swoje dary.
Za wszystkich darczyńców będzie sprawowana Msza św. w Okresie Wielkanocnym.
2.
wt - o godz. 1200 Msza św. wotywna o św. Antonim z ucałowaniem relikwii.
śr - o godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej.
czw - o godz. 1700 adoracja wielkopostna w czasie której prosimy Pana Jezusa o ducha pokuty i przepraszamy za grzechy
3. W kiosku klasztornym można nabyć pamiątkowe zdjęcia z peregrynacji krzyża i relikwii bł. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.
4. W czwartek po Mszy św. wieczornej w Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie formacyjne FZŚ. Zapraszamy całą wspólnotę.
5. Chłopców w wieku od 16 roku życia zapraszamy na Wielkopostne Dni Skupienia w naszym klasztorze w Leżajsku. Odbędą się one w dniach od 16-18 marca. Wszelkie informacje dla zainteresowanych i zapisy na furcie klasztornej lub w zakrystii.
6. Stowarzyszenie Apostolstwo Trzeźwości „Pokój i Dobro” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na XIV Dzień Edukacji Trzeźwościowej. Warsztaty edukacyjne odbędą się w piątek 16.03.2012 w godz. od 1800 do 2000 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma w Leżajsku.
Temat warsztatów: Funkcjonowanie rodziny z problemem uzależnienia, cz. II.
7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących sie do I Komunii Św. w środę o godz. 1845 w baszcie.
8. W dniu dzisiejszym gościmy w naszym Sanktuarium Siostry bezhabitowe ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Imienia Jezus. Siostry przyjechały do nas, aby opowiedzieć o swoim charyzmacie, o pracy i modlić się u Matki Bożej Pocieszenia o nowe powołania. Przy wyjściu bocznym z kościoła można będzie otrzymać informator i porozmawiać z Siostrami. A teraz prosimy Siostrę o krótkie zaprezentowanie się."