....

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa Suchy Las

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul. Bogusławskiego 3, 62-002 Suchy Las

"Ogłoszenia parafialne- Suchy Las 11.03.2012


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 3 Niedzielę Wielkiego Postu - 11 marca 2012r.1) Zapraszamy wszystkich do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:

- Gorzkie Żale są odprawiane w niedzielę:

- w Morasku o godz. 1500.

- w Suchym Lesie o godz. 1700 (bezpośrednio po nich -
o godz.. 1745 Msza Św.)- Droga Krzyżowa jest w każdy piątek:

*dla dzieci: o godz. 1600

*dla dorosłych: o godz. 1730 .

*dla młodzieży o godz. 1900.2) W nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II zapraszamy
na Mszę Świętą w intencji Chorych i o pokój serca w poniedziałek -
12 marca - na godz. 1900. Przy wchodzeniu do kościoła będziemy mogli złożyć wypisaną na kartce intencję - właśnie w tych intencjach będzie sprawowana ta Msza Święta.3) We wtorek - 13 marca o godz. 1730 - zapraszamy gorąco na RÓŻANIEC przed wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.

Wpiszmy ten Różaniec w modlitwę o owoce Rekolekcji Wielkopostnych w naszej Parafii. Liczny udział niech nas również przygotowuje
do rocznicy Objawień Fatimskich.

Przewodniczyć będą modlitwie Siostry Misjonarki.4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę - 14. III - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

Po Nowennie odbędzie się dla tych Rodziców spotkanie w Domu Parafialnym.

Po spotkaniu będzie już można odebrać alby.5) Członków Grupy Obrońców Życia zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w czwartek - 15 marca - bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 1800.6) Również dzisiaj po Mszach Świętych dzieci mogą otrzymać Skarbonki CARITAS, dla przeprowadzenia znanej Wielkopostnej Akcji Pomocy Dzieciom.7) Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na daninę diecezjalną.8) Zachęcamy do włączenia się w znane już nam dzieło Caritas Archidiecezji Poznańskiej: - Wielkanocne Paschaliki.9) W przyszłą niedzielę - 18 oraz 25 marca - będziemy mogli składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.10) Na ostatnim zebraniu Wspólnoty Różańcowej zostało podjęte pragnienie zawiązania Wspólnoty Nieustającego Różańca. Dla naszego Kościoła byłby to 19 dzień każdego miesiąca. Do Modlitwy Różańcowej potrzeba 48 osób, które jeden raz w miesiącu będą odmawiały przez pół godziny jedną wyznaczoną cząstkę Różańca Sw. Informacje i kontakt w sprawie Nieustającego Różańca w gablocie w kruchcie Kościoła.11) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Jest „Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”, „Posłaniec Serca Jezusowego” i inne. Zachęcamy również do odwiedzania w niedzielne przedpołudnie stoiska z kasetami i książkami religijnymi przy Krzyżu Misyjnym."