....

Niedziela 04.03.2012 Parafia pw. Św. Mateusza w Mielcu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. Św. Mateusza w Mielcu

II Niedziela Wielkiego Postu

4 marca 2012r.

1. Komunikat /Ad Gentes/

2. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, na zewnątrz kościoła zbierane są dziś datki do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom Ad Gentes.

3. Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy.

4. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
• Gorzkie Żale – w Bazylice o godz. 15.30, po nabożeństwie Msza św. o godz. 16.30. W Os. Wojsław o godz. 13.30. Tam również celebrowana jest Msza św. bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa przeniesiona z godz. 10.00.
• Droga Krzyżowa – w piątek dla starszych o godz. 8.40 oraz 17.30; dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży o godz. 20.00, a w Os. Wojsław o godz. 16.30.
• W okresie Wielkiego Postu zachęcamy szczególnie gorąco także do udziału w modlitwie w Godzinie Miłosierdzia, która odprawiana jest codziennie w naszej Bazylice o godz. 15.00.
5. Informujemy, że ulega zmianie termin odprawiania Mszy Św. Łacińskiej w naszej Bazylice. Zostaje ona przeniesiona z piątku na poniedziałek. W niedzielę bez zmian. Msza Św. łacińska będzie odprawiana w II niedziele miesiąca o godz. 16.30.

6. W tym tygodniu na godz. 17 na spotkania w grupach według wyznaczonego porządku zapraszamy uczniów klas I Gimnazjum, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Listy wywieszone są w gablocie.

7. W powodu remontu systemu grzewczego w naszej Bazylice przez dłuższy okres byliśmy zmuszeni dogrzewać nasz kościół zastępczym elektrycznym ogrzewaniem, a w związku z silnymi mrozami zużyliśmy 12000 kW energii, stąd informujemy, że rachunek opiewa na kwotę 8500 zł, które musimy uregulować w przyszłym tygodniu.

8. Polecamy cotygodniową prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego, dla dzieci Promyczek Dobra.

9. Do nabycia są również baranki wielkanocne oraz paschaliki. Umowne ofiary w wysokości 5 zł składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na działalność diecezjalnej i parafialnej Caritas.

10. Parafia MBNP w Mielcu organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 21-28 kwietnia. Koszt pielgrzymki 1700 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej MBNP w Mielcu. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

11. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Jakuba Działowskiego oraz Eugenię Błażków zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Żelazko z Mielca, lat 90 oraz śp. Emilia Wesołowska z Os. Wojsław, lat 85.