....

Parafia Bożego Ciała Gdańsk Morena

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Bożego Ciała Gdańsk Morena

"11 marca 2012 – III niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post
Trwa czas Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich do przeżywania tego czasu w duchu pokuty, dobrowolnego umartwienia i w stanie łaski uświęcającej, przystępując jak najczęściej do Komunii św. W takim przeżywaniu Wielkiego Postu pomoże nam udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.30, a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.30. Na Drogę Krzyżową z obchodzeniem stacji możemy przyjść także we wtorek o godz. 17.15.
Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym: w każdą niedzielę o godz. 17.00.

Spotkanie przed wyjazdem do Chin
Wszystkich, którzy zapisali się na parafialną wycieczkę do Chin prosimy na spotkanie do kawiarenki parafialnej. Ci, którzy będą wyjeżdżali 26 maja mają spotkanie we wtorek o godz. 19.00, a ci, którzy będą wyjeżdżali 21 maja prosimy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00. Na spotkanie przynosimy paszporty, zdjęcie na wizę i pozostałą należność.
Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch, która ma się odbyć na przełomie kwietnia i maja.

Franciszkański Zakon Świeckich
We wtorek, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; prosimy o przybycie wszystkich członków wspólnoty i sympatyków.

Nabożeństwo fatimskie
We wtorek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się różańcowe Nabożeństwo fatimskiej.

Koło Przyjaciół Radia Maryja
W środę, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojców pracujących w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie Koła.

Apostolstwo Modlitwy
W piątek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

Nasze ofiary
Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów; zebraliśmy 900 zł. oraz za dzisiejszą kolektę inwestycyjną. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zaległa kwesta na rzecz polskich misjonarzy tzw. „Ad gentes”. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć naszą świetlicę dla dzieci i młodzieży „Promyk Nadziei”."