....

Parafia Margonin Św. Wojciecha

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Margonin

Ogłoszenia Parafialne

Na I N. Wielkiego Postu 26.02.2012 r.

1.Dziś w parafii Nawiedzenia Najświętszej MP w Chodzieży rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Początek o godz. 1600.

2.Droga Krzyżowa w Margoninie w piątek: dla dzieci po Mszy św. o godz. 1600, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1900. W Lipinach Droga Krzyżowa w sobotę o godz. 1630. Gorzkie Żale w niedziele: w Lipinach o godz. 925, w Margoninie o godz. 1630. We wtorek po Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w środę przed Mszą św. odprawiamy Nowennę do Margoninskiej Matki Bożej Pocieszenia, codziennie pół godziny przed Mszą św. w kościele odmawiany jest różaniec.

3.W tym tygodniu przypada I-szy Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w Lipinach w czwartek od g. 1600, ok. g. 1630 Msza św., w Margoninie w czwartek od g. 1700 i w piątek od g. 1500, o g. 1600 Msza św. dla dzieci i Droga Krzyżowa. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną.

4. 22 kwietnia, już po raz 12, planujemy wraz z MGOK: Margonińską Wiosnę Chóralną. W spotkaniu zapowiedziały udział chóry z: Szamocina, Wyrzyska, Wągrowca, Rogoźna, Obornik i Chodzieży. Zapraszamy Parafian i Parafianki, którzy chcieliby śpiewać Bogu na chwałę, by wsparli swym głosem nasz chór „Cantata”. Zostało już niewiele czasu do tego spotkania. Próby chóru w poniedziałki i wtorki o g. 1910 w MGOK. (możliwość zmiany dnia prób)Natomiast spotkanie Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego w czwartek o g. 1900 na probostwie. Zapraszamy także nowych miłośników wspólnego śpiewania do „towarzystwa”.

5.Podczas kolędy w wielu domach rozmawialiśmy z chłopcami w wieku szkolnym i zachęcaliśmy ich do służby przy ołtarzu. Kilkunastu spośród nich wyraziło ochotę bycia ministrantem. Zapraszamy wszystkich tych chłopców na pierwsze spotkanie w najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej ok. g. 1700. Rodziców prosimy o życzliwe wsparcie tej inicjatywy i zmotywowanie swoich synów do utwierdzenia się i realizacji podjętej decyzji.

6.Pragną zawrzeć związek małżeński:

-Andrzej Wojtunik, st. wolnego, zam. Kutno-Woźniaków, Konduktorska

Agnieszka Witt, st. wolnego, zam. Nowy Młyn

-Krzysztof Biohn, st. wolnego, zam. Szamocin, Os. Smolary

Kamila Twardowska, st. wolnego, zam. Margonin, Rynek

-Paweł Kurnik, st. wolnego, zam. Margonin, Poznańska

Agnieszka Ślesicka, st. wolnego, zam. Margonin, Polna

7.Prasa.

8.jedna rodzina uregulowała pokładne za grób na naszym cmentarzu. „Bóg zapłać”.

9.Rodzice naszego parafianina, małego Miłosza zwracają się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację syna. Miłosz przygotowujący się do przyjęcia I-szej Komunii św. choruje na zanik mięśni.Oto dane fundacji: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, KRS 0000037904, w rubryce „Informacje uzupełniające-cel 1%” należy wpisać: Miłosz Szcześniak 11075